Fakultná nemocnica v Trnave zmení vedenie. Ministerstvo vyhlásilo výberové konanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fakultná nemocnica Trnava
Fakultná nemocnica Trnava. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa Fakultnej nemocnice v Trnave. Žiadosti spolu s ďalšími požadovanými dokladmi je možné podávať do 29. apríla. Úspešný uchádzač môže rátať so základnou zložkou mzdy 4500 eur, jeho funkčné obdobie je stanovené na päť rokov.

Od kandidáta na miesto riaditeľa očakáva ministerstvo splnenie viacerých kvalifikačných predpokladov a požiadaviek. Musí tiež predložiť projekt stratégie rozvoja nemocnice v písomnej forme, pričom jeho rozsah je stanovený na minimálne desať strán formátu A4. Projekt má byť zameraný na zabezpečenie vyrovnaného hospodárenia, zefektívnenie chodu nemocnice, zvýšenie efektívnosti vo využívaní finančných zdrojov a riešenie aktuálnych problémov.

Fakultnú nemocnicu v Trnave v súčasnosti riadi Daniel Žitňan, ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková ho do funkcie vymenovala koncom minulého roku na dobu určitú, do obsadenia miesta úspešným uchádzačom z výberového konania. Žitňan vystriedal vo funkcii Vladislava Šrojtu, ktorý bol riaditeľom trnavskej nemocnice tri roky.

Žitňan a Šrojta súperili o miesto riaditeľa trnavskej nemocnice koncom roku 2020, obaja vo svojich projektoch vtedy zdôrazňovali potrebu vybudovania novej nemocnice v Trnave.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel ŽitňanVladislav ŠrojtaZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica v TrnaveMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR