Moderné technológie v slovenskom zdravotníctve? Ministerstvo v nich vidí vysokú pridanú hodnotu za zlomok zdrojov 

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZDRAVOTNÍCTVO: Prístroj pre detské kardiocentrum
Pohľad na nový prístroj – dvojrovinový angiokardiografom pred jeho slávnostným odovzdaním do užívania v Detskom kardiocentre (DKC) Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave za úèasti ministerky zdravotníctva SR. Bratislava, 11. jún 2018. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Moderné technológie a umelá inteligencia predstavujú pre oblasť zdravotníctva na Slovensku obrovský potenciál. Na tlačovom brífingu v rámci utorkovej odbornej konferencie ITAPA Health&Care v Bešeňovej to vyhlásil štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Michal Štofko.

Vysoká pridaná hodnota

Podľa jeho slov má rezort zdravotníctva na Slovensku napätý rozpočet.

„Náklady na zdravotnú starostlivosť nám rastú a musíme hľadať mieru efektivity pri ich vynakladaní. Práve moderné technológie a umelá inteligencia sú smerovaním, ktoré nám môžu priniesť extrémne vysokú pridanú hodnotu za zlomok zdrojov, ktoré dnes vynakladáme na jednotlivé segmenty,“ poznamenal Štofko.

Inovácie ako téma konferencie

Programový riaditeľ konferencie ITAPA Samuel Arbe upriamil pozornosť na vlaňajšie rozhodnutie presunúť dejisko tretieho ročníka konferencie ITAPA Health&Care z Bratislavy do niektorého z regiónov.

„Chceli sme tak zvýšiť účasť ľudí, ktorí sú v slovenskom zdravotníctve významnými postavami. Čakajú nás dva dni plné programu so 120 rečníkmi a 30 diskusnými blokmi, pričom už dnes je registrovaných 400 účastníkov,“ skonštatoval Arbe.

Doplnil, že nosnou témou celej konferencie sú inovácie, ktoré pomáhajú nielen pacientom, ale aj lekárom.

„Prvýkrát prepájame tému zdravotníctva s témou sociálnych služieb. Zdá sa nám kľúčové, aby tieto dve témy, ktoré často vnímame ako oddelené, boli prepojené, pretože sú spojenými nádobami,“ dodal Arbe.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠtofkoSamuel Arbe
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR