INEKO zverejnil rebríček nemocníc, v kategórii štátnych univerzitných a fakultných sa prvenstvo nezmenilo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Banská bystrica, nemocnica
Areál Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2021 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc získala už štvrtý rok po sebe Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica. Vyplýva to z výsledkov siedmeho ročníka hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO.

Poradie v prvej štvorke nezmenené

Banskobystrická nemocnica excelovala najmä v oblastiach náročnosti diagnóz pacientov a transparentnosti, výborné výsledky dosiahla aj v súvislosti so skúsenosťami a spokojnosťou pacientov.

Druhé miesto už tretíkrát obsadila Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok. Na rovnakom mieste ako vlani a predvlani, teda treťom, sa umiestnila Univerzitná nemocnica Martin.

Pomyselnú zemiakovú medailu si druhý rok po sebe odnáša najväčšia slovenská nemocnica, a to Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB). Rozdiel medzi martinskou nemocnicou a UNB v celkovom ratingu však bol iba 0,8 bodu.

Nemocnica Košice-Šaca opäť prvá

V kategórii všeobecných nemocníc obhájila najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2021 Nemocnica AGEL Košice-Šaca.

Druhú pozíciu obsadila Ľubovnianska nemocnica v Starej Ľubovni a medzi tri najúspešnejšie všeobecné nemocnice sa po prvýkrát dostala aj Nemocnica AGEL Komárno. Z tejto pozície vytlačila ako minuloročnú bronzovú Nemocnicu s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi, tak aj nemocnicu Poprad, ktorá bola treťou najlepšou od roku 2016 až do roku 2019.

Hodnotené nemocnice museli prejsť kvalifikačnými kritériami komplexnosti v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v základných odbornostiach, a dostatočnej veľkosti vzorky pri sledovaných ukazovateľoch.

V INEKO sa rozhodovali na základe vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti za obdobie uplynulých štyroch rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaINEKO Inštitút pre ekonomické a sociálne reformyNemocnica AGEL KomárnoNemocnica Košice - ŠacaUN Martin Univerzitná nemocnica MartinUNB Univerzitná nemocnica BratislavaÚstredná vojenská nemocnica v Ružomberku