Kedy budú rokovať o platoch odbory zastrešujúce sestry s Lengvarským a Matovičom? Chcú čo najlepšie pracovné podmienky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MV SR: Nové centrum zdravotnej starostlivosti
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský. Foto: SITA/Branislav Bibel

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) je otvorené korektným spoločným diskusiám s ministrom zdravotníctva a ministrom financií. Presný dátum spoločného rokovania však zatiaľ nie je stanovený. Pre agentúru SITA to potvrdila predsedníčka OZ SaPA Monika Kavecká.

Ako ďalej uviedla Kavecká, odbory rešpektujú návrh nových koeficientov odmeňovania, s ktorými prišla Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA). Tá nesúhlasí s návrhom zvyšovania miezd, ktorý ministri predstavili na spoločnej tlačovej konferencii v polovici augusta. V otvorenom liste premiérovi a ministrom zdravotníctva a financií komora predstavila návrh kompromisných koeficientov odmeňovania.

„Pre sestry a pôrodné asistentky, rovnako ako komora, chceme čo najlepšie pracovné podmienky, ktoré budeme prezentovať aj vláde,“ deklaruje predsedníčka odborového združenia. „Považujeme za dôležité, aby došlo ku konsenzu medzi vládou a sestrami. Naším cieľom je, aby sme vyrokovali čo najlepšie pracovné aj mzdové podmienky, ktoré sa v čo najkratšom čase pretavia do praxe a do peňaženiek sestier a pôrodných asistentiek,“ dodáva Kavecká.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Monika Kavecká
Firmy a inštitúcie OZSaPA Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiekSKSaPA Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek