Koronavírus: Kĺzavý medián na Slovensku je na štvorke, vlaky zadarmo dôchodcom zostanú a Británia už má viac obetí ako Taliansko (online)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavírus, test
Foto: ilustračné, SITA/AP.

ONLINE (MINÚTA PO MINÚTE) —> STREDA 6. máj 2020

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo iba 37 nových prípadov koronavírusu (pondelok – 8, nedeľa – 5, sobota – 1, piatok – 4, štvrtok – 7, streda – 5, utorok – 7). Celkovo u nás už pozitívne otestovali 1422 ľudí. Kĺzavý medián sa nezmenil a ostal na štvorke.

Za posledný deň nepribudlo ani jedno úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19, evidujeme ich tak spolu stále 25. Počet vyliečených pacientov sa zvýšil o 98 na 741. V pondelok otestovali 2060 ľudí a počet testov na Slovensku sa tak blíži k 100-tísíc.

Viac o téme: Koronavírus

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v pondelok oznámil, že krízový štáb rozhodol o zrýchlení otvárania prevádzok a od stredy 6. mája sa otvoria napríklad kaderníctva, ubytovacie zariadenia, či terasy reštaurácií a obchody bez obmedzenia rozlohy, ale zatiaľ nie tie v nákupných centrách.

V počte obetí majú smutné prvenstvo USA (viac ako 70-tisíc). Nasledujú Veľká Británia (29 427), Taliansko (29 315), Španielsko (25 613) a Francúzsko (25 201).

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Príznaky ochorenia Covid-19 sú horúčka, kašeľ, dýchavičnosť a bolesť svalov. Podozrenie je pri nedávnej návšteve krajiny, v ktorej sa potvrdil výskyt koronavírusu alebo kontakt s nakazenou osobou či niekým, kto sa vrátil zo zahraničia.

Dôležité infolinky

Infolinka pre organizačné pokyny: 0800 221 234
Infolinka Úradu verejného zdravotníctva: 0917 222 682

Linky regionálnych úradov verejného zdravotníctva:

  • Banská Bystrica – 0918 659 580
  • Bratislava – 0917 426 075
  • Nitra – 0948 495 915
  • Trnava – 0905 903 053
  • Trenčín – 0911 763 203
  • Košice – 0918 389 841
  • Prešov – 0911 908 823
  • Žilina – 0905 342 812

Koronavírus vo svete aj na Slovensku

  • Online (minúta po minúte)

22:00 Ďakujeme za sledovanie utorňajšieho online prenosu (minúta po minúte). Aktuálne informácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu vám prinesieme aj zajtra.

21:23 „Dôsledky súčasnej krízy veľmi pocíti aj naša kultúra a umelci,“ píše prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

20:57 Ak máte zdravotné obmedzenie a nevzťahuje sa na vás povinná karanténa, potrebujete potvrdenie. Upozorňuje ministerstvo vnútra na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

20:33 Žiadateľom o štátne príspevky odišlo na účty vyše 16 miliónov eur. Žiadosti za marec môžu záujemcovia podať až do 15. mája, následne bude možné zasielať žiadosti a výkazy za apríl.

20:09 Talianski experti varujú pred druhou vlnou koronavírusu, ktorá bude podľa nich najpravdepodobnejšie sprevádzať postupné uvoľňovanie obmedzujúcich opatrení v krajine.

19:45 Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal na sociálnej sieti Facebook oznámil, že vlaky zadarmo seniorom nezrušia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

19:33 Veľká Británia má najvyšší oficiálny počet obetí nového koronavírusu v Európe. Vláda oznámila, že v priebehu jedného dňa zaznamenali 693 nových úmrtí. Celkovo si tak ochorenie Covid-19 v britských nemocniciach, opatrovateľských domovoch a na ďalších miestach vyžiadalo už 29 427 mŕtvych. Spojené kráľovstvo tak počtom obetí prevýšilo Taliansko, kde si nový koronavírus vyžiadal 29 315 úmrtí.

19:02 Verejný dlh USA počas druhého štvrťroku vzrastie o rekordné tri bilióny amerických dolárov (USD). Federálna vláda si ich musí požičať na vykrytie mimoriadnych rozpočtových výdavkov v boji s pandémiou koronavírusu. Suma predstavuje viac ako päťnásobok predchádzajúceho rekordu z roku 2008, kedy vrcholila globálna finančná kríza. Informuje o tom v utorok portál bbc.com. Za celý rok 2019 sa vládny dlh zvýšil o 1,28 bilióna USD. Od začiatku tohto roka krajina vyčlenila na podporu ekonomiky, domácností a zdravotníctva tri bilióny USD. Cely verejný dlh najväčšej svetovej ekonomiky sa tak priblížil sume 25 biliónov USD, informuje bbc.com.

18:33 Francúzsky prezident Emmanuel Macron čelí kritike pre plánované otváranie škôl. Starostovia, učitelia aj rodičia sú však z načasovania tohto kroku znepokojení. Macron, s rúškom na tvári, navštívil v utorok základnú školu na západnom predmestí Paríža, ktorá ostala otvorená pre deti zdravotníckych pracovníkov.

Viac než 300 starostov z regiónu hlavného mesta, medzi nimi aj starostka Paríža Anne Hidalgová, v otvorenom liste prezidenta vyzvali, aby odložil otváranie základných škôl naplánované na budúci týždeň. Odmietli pritom “neobhájiteľný a nerealistický časový plán” pre splnenie hygienických a bezpečnostných podmienok stanovených štátom vrátane obmedzenia počtu žiakov v triedach na 15.

Mnohí rodičia vyhlásili, že deti späť do škôl nepošlú, keďže Francúzsko patrí ku krajinám, ktoré sú koronavírusom celosvetovo najtvrdšie postihnuté. Väčšina francúzskych detí navštevuje štátne školy. Francúzsko začne s uvoľňovaním opatrení od 11. mája, pričom oživí podnikanie a rodičia sa budú môcť vrátiť do práce.

Emmanuel Macron
Francúzsky prezident Emmanuel Macron. Foto: archívne, SITA/AP

18:16 Polícia SR na svojej facebookovej stránke venovanej hoaxom upozorňuje, že koronavírus neohrozuje len starých ľudí.

Koronavirus, polícia

17:57 Za posledné dva týždne vypadli v Rusku za záhadných okolností z okien nemocníc traja zdravotnícki pracovníci z prvej línie. Zomreli dve lekárky, jeden lekár je vo vážnom stave.

17:34 Vo väzeniach sa povoľujú kultúrno-osvetové, záujmové a športové aktivity bez participácie externých subjektov. Rovnako vykonávanie bohoslužieb pri dodržaní počtu osôb, rešpektujúceho požiadavku na odstup medzi osobami. „Opäť je možné robiť vybrané porady, školenia a výcviky za dodržania podmienok odstupu medzi osobami. Pristupuje sa aj k regulovanému obnoveniu tuzemských služobných ciest pri dodržaní všetkých protiepidemiologických zásad,“ informuje ministerstvo spravodlivosti.

17:25 Občania budú môcť oddnes opäť využívať služby poskytované súdom, ako je napríklad podateľňa, pokladňa či vyššie overenie listín, uviedlo to Ministerstvo spravodlivosti SR. Súdy budú môcť zároveň pojednávať, napríklad ak pôjde o trestné konania, konania starostlivosti súdu o maloletých a konania bez ktorých uskutočnenia hrozí nenávratná škoda alebo iný vážny nenávratný následok. Verejnosť bude môcť navštíviť aj osobne infocentrum na súde za účelom napríklad vyznačenia právoplatnosti či preštudovania alebo nahliadnutia do spisu. Pri poskytovaní služieb aj súdnych pojednávaniach však budú musieť súdy dodržiavať epidemiologické nariadenia aj limitovať počet osôb v priestoroch súdu.

17:12 Taliansko-americký výrobca áut Fiat Chrysler Automobiles v prvom kvartáli skončil v čistej strate 1,7 mld. eur pre prudký pokles predaja áut počas pandémie koronavírusu. V rovnakom období minulého roka firma dosiahla zisk 619 mil. eur. Tržby automobilky počas januára až marca klesli o 16 percent na 20,5 mld. eur, keďže globálne dodávky jej áut sa znížili o 21 percent na 818 tisíc.

16:50 Švédsky Kráľovský technologický inštitút (KTH) našiel veľké koncentrácie koronavírusu v kanalizačnom systéme Štokholmu.

16:31 Zamestnanci Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) testovaní na koronavírus sú negatívni. Informoval o tom riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka. „Každý z takmer 200 testov kľúčových zamestnancov BVS dopadol negatívne,“ uviedol Podstupka a doplnil, že otestovaní boli kriticky dôležití ľudia, pracujúci na divíziách výroby a distribúcie vody, čistenia odpadových vôd, dispečingu a v laboratóriách BVS.

„Dvesto negatívnych testov je pre nás mimoriadne pozitívna správa. Potvrdzuje to správnosť krokov, ktoré sme urobili pri začiatkoch šírenia vírusu na Slovensku. Teraz sa môžeme veľmi intenzívne začať zameriavať na návrat do plného pracovného nasadenia, ak to schváli krízový štáb BVS,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš.

Testy pre BVS vykonalo súkromné laboratórium a preverení boli zamestnanci BVS z celého regiónu, kde spoločnosť pôsobí. Testy boli pre zamestnancov bezplatné. „O ďalších krokoch, ktoré bude môcť BVS v reakcii na negatívne testy podniknúť, rozhodne krízový štáb BVS, ktorý zasadá každý posledný deň v týždni, s ohľadom na opatrenia, ktoré sa zavádzajú centrálne na celoslovenskej úrovni,“ uzatvára BVS.

16:17 Teplomery neodhalia, či máte koronavírus, upozorňuje polícia na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

16:06 Únia miest Slovenska (ÚMS) aj Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) podporujú otváranie terás reštaurácií a barov bez nutnosti úhrady dane za užívanie verejného priestranstva.

15:51 Sociálna poisťovňa zatiaľ eviduje 9860 žiadostí o odklad splatnosti poistného za marec tohto roka. Z tohto počtu jej vyplnené formuláre, teda čestné vyhlásenie, doručilo 4372 živnostníkov a ostatných samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) a zvyšných 5488 žiadostí prišlo od zamestnávateľov.

15:34 Vo Veľkej Británii podľahlo koronavírusu už viac než 30-tisíc ľudí, teda pravdepodobne až o tretinu viac, ako udávajú oficiálne údaje. Vyplýva to z nových štatistík.

15:21 Letecká doprava sa pre koronavírus zmení, zdražejú aj letenky.

15:02 Prácu na skrátené úväzky aktuálne v Nemecku využívajú takmer všetky odvetvia ekonomiky. Najvyšší podiel vykazujú reštaurácie a stravovacie služby, kde zamestnávalo ľudí so skráteným pracovným časom a štátnymi príspevkami na mzdy až 99 % firiem. Nasledujú hotely s podielom 97 %. Vyplýva to zo správy, ktorú zverejnil ekonomický inštitút Ifo.

Mimoriadne vysoké čísla hlásil aj kľúčový automobilový sektor, kde tzv. kurzarbeit nasadilo 94 % firiem. Priemerný podiel firiem so skráteným pracovným časom naprieč odvetviami nemeckej ekonomiky sa pohybuje okolo 50 %.

„To prekonáva všetky hodnoty z čias finančnej krízy v roku 2009,“ uviedol Klaus Wohlrabe, hlavný výskumník inštitútu Ifo. Skrátená práca je podľa neho pre firmy spôsob, ako prežiť obdobie nízkych tržieb v čase opatrení proti šíreniu koronavírusu. „Ak však bude toto obdobie trvať dosť dlho, pracovné miesta zaniknú úplne,“ varoval ekonóm.

14:51 Občianske združenie koncesovaných taxikárov (OZKT) privítalo, že po uvoľnení fungovania ďalších obchodov a služieb od 6. mája sa aj podnikatelia v oblasti taxislužieb môžu vrátiť k svojej práci. Očakáva však, že tržby budú podstatne nižšie a postupne budú rásť tak, ako sa bude postupne zotavovať celá ekonomika. 

taxi, taxikár
Taxikári požadujú od vlády, aby pomohla každému podnikateľovi v oblasti taxislužby, každému koncesionárovi bez výnimiek, kto má vydanú koncesiu. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

14:36 V Rusku v čase pandémie koronavírusu vzrástol počet prípadov domáceho násilia. V marci hlásili približne šesťtisíc incidentov, v apríli až 13-tisíc. V utorok o tom informovala tamojšia ombudsmanka.

Rusko zaviedlo obmedzenia voľného pohybu ľudí koncom marca, pričom vo väčšine regiónov dočasne zatvorili prevažnú časť obchodov a vyzvali obyvateľov, aby zostali doma. Minulý mesiac upozornilo deväť ruských organizácií zameraných na práva žien na nárast sťažností týkajúcich sa domáceho násilia počas karantény a vyzvali na ochranu obetí.

Domáce násilie v Rusku stále narastá. Policajné dáta ukazujú, že 40 percent všetkých zločinov sa deje v rámci domácností. Poslanci v roku 2017 dekriminalizovali ľahké útoky na členov rodiny, čo podľa kritikov ešte viac povzbudilo páchateľov a sťažilo ochranu obetí.

14:22 Počas pandémie koronavírusu sa dostal význam hygieny na piedestál. Umývanie rúk je totiž základnou formou prevencie väčšiny infekčných ochorení, Covid-19 nevynímajúc.

umývanie rúk, mydlo
Ilustračné foto: Gettyimages.com

13:51 Poberatelia sirotského dôchodku, ktorí mali v školskom roku 2019/2020 ukončiť vysokoškolské štúdium, avšak pre krízovú situáciu im bol termín štátnych záverečných skúšok posunutý, budú mať nárok na výplatu sirotského dôchodku až do vykonania štátnej záverečnej skúšky, resp. do dátumu ukončenia štúdia z iného dôvodu.

Sociálna poisťovňa
sociálna poisťovňa Foto: SITA

13:33 Konferencia biskupov Slovenska (KBS) zdôrazňuje, že napriek uvoľňovaniu opatrení je účasť na bohoslužbách síce fyzicky možná, no stále ostáva na dobrovoľnej báze.

13:14 Austrálsky premiér Scott Morrison nezmenil názor a zopakoval svoje tvrdenie, že nový koronavírus sa začal šíriť z trhu vo Wu-Chane. Informuje o tom CNN.

13:00 Počet nezamestnaných v Španielsku v apríli pre zastavenie väčšiny ekonomickej aktivity v dôsledku pandémie koronavírusu stúpol na 3,8 mil., čo je najviac za takmer štyri roky. Na úradoch práce sa minulý mesiac zaregistrovalo celkovo 282 891 ľudí, čiže o osem percent viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Vyplýva to z údajov, ktoré v utorok zverejnilo španielske ministerstvo práce.

Španielsko vyhlásilo mimoriadnu situáciu už 14. marca, čím vytvorilo právny podklad, aby mohlo rozhodnúť, že obyvatelia zostanú doma v snahe riešiť pandémiu, ktorá v krajine zabila prinajmenšom 25 tis. ľudí. Štatistické údaje o počte nezamestnaných však nezahŕňajú milióny pracovníkov, ktorí sú na nútenej dovolenke alebo majú skrátený pracovný čas. Španielska vláda chce predĺžiť mimoriadnu situáciu o ďalšie dva týždne do 23. mája.

12:47 Austrália a Nový Zéland zvažujú zaviesť cestovný koridor medzi oboma krajinami. Informuje o tom BBC.

12:33 Prieskum ukázal, že frekvencia návštev u lekára sa značne znížila nielen v prípade všeobecných, ale aj špecializovaných ambulancií. Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) SR upozorňuje na možné dôsledky naďalej pretrvávajúceho núdzového režimu v zdravotníctve.

12:16 V USA sa počet obetí ochorenia Covid-19 vyšplhal na 68 934. Informuje o tom CNN s tým, že od začiatku pandémiu už nový koronavírus testy potvrdili u 1 180 634 osôb.

12:07 Po leteckej linke spoločnosti Eurowings do Düsseldorfu sa z pražského Letiska Václava Havla opäť lieta aj do Amsterdamu s KLM.

11:54 Z takmer 1 300 testov vykonaných na prítomnosť koronavírusu v nemocniciach v Humennom, Vranov nad Topľou a Svidníku zaznamenali celkovo deväť prípadov nákazy. Tieto tri zariadenia patria do siete nemocníc Svet zdravia. Všetky zachytili mobilné odberové miesta, na ktorých uskutočnili takmer 1100 z týchto testov. Nemocnice sa pritom postupne vracajú k plánovaným operačným výkonom.

11:45 Slovenské domácnosti počas koronakrízy spotrebujú viac energií, môžu tak očakávať zvýšenie výdavkov Opačná situácia je pri priemyselných odberateľoch. Pri nich dodávatelia energií evidujú pokles spotreby energií od 10 do 20 percent. 

11:28 Rekordných 3900 nových prípadov ochorenia Covid-19 za posledných 24 hodín zaznamenala India. Ako informuje BBC od začiatku pandémie už v krajine pozitívne otestovali 46 433 ľudí, viac ako 12-tisíc pacientov sa vyliečilo a 1568 osôb zomrelo.

11:15 Ministerstvo vnútra zatiaľ nemá informácie o prípadných rokovaniach s Českou republikou, ktoré by mali za následok otvorenie spoločných hraníc.

Igor Matovič
Premiér Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

11:01 Kaviarne a reštaurácie sa vo Fínsku otvoria od 1. júna. Ako informuje BBC, premiérka Sanna Marinová tiež oznámila, že žiaci sa vrátia do škôl 14. mája a od rovnakého dátumu sa pre nevyhnutné cestovanie otvoria aj hranice.

10:45 Z pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnice v utorok prepustia taxikára, ktorého ako prvého v Česku liečili experimentálnym liekom Remdesivir. Ako informuje iDNES.cz hospitalizovaný bol od 10. marca.

10:34 Priekopnícky objav uskutočnili holandskí vedci na kultivovaných bunkách v laboratóriu. Podarilo sa im nájsť látku, ktorá vírusu zabraňuje vstúpiť do ľudskej hostiteľskej bunky.

10:21 O deväť detí zdravotníkov z Univerzitnej nemocnice v Martine sa od utorka starajú v Materskej škole Jána Šimka v mestskej časti Jahodníky. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová. Starostlivosť o deti lekárov, zdravotných sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov martinskej nemocnice je zabezpečená každý pracovný deň až do 16:30.

Mesto Martin sa inšpirovalo podobnými aktivitami samospráv z Trenčína a Považskej Bystrice, a rozhodlo sa zabezpečiť starostlivosť o deti zdravotníkov v predškolskom veku.

Podľa hovorkyne mesta starostlivosť o deti zabezpečia štyri učiteľky, ktoré sa vystriedajú v dopoludňajších a popoludňajších zmenách spolu s dvoma ďalšími členmi personálu. Deti budú rozdelené zatiaľ do dvoch skupín, tak, aby boli dodržané všetky bezpečnostné a protiepidemické opatrenia určené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Martine.

10:08 Pacient, ktorému 27. decembra neďaleko Paríža diagnostikovali zápal pľúc, mal v skutočnosti koronavírus.

9:59 Predaje áut na britskom trhu v apríli v dôsledku opatrení proti šíreniu koronavírusu padli na takmer úplné dno. Úrady v krajine minulý mesiac zaregistrovali zhruba 4-tis. nových automobilov. V medziročnom porovnaní to znamená pokles o 97 %. Informovalo o tom v utorok britské združenie výrobcov a predajcov motorových vozidiel (SMMT). Podľa predbežných údajov takmer 70 % nových áut v apríli nakupovali firmy do svojich vozových parkov. V apríli minulého roka sa v krajine predalo 161 064 áut. Združenie SMMT očakáva, že predaje za celý rok 2020 klesnú na 1,68 mil. z vlaňajších 2,3 mil. automobilov, informuje portál bbc.com.

9:47 Z ôsmich nových prípadov na Slovensku sú tri zo Žilinského kraja a päť z Nitrianskeho kraja.

Koronavírus, Slovensko, kraje

9:43 V súvislosti s koronavírusom je na Slovensku hospitalizovaných 159 ľudí. Z nich u 39 pacientov bolo ochorenie Covid-19 potvrdené, a šesť sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti. Na pľúcnu ventilácie je pripojený jeden pacient.

9:34 V pondelok otestovali 2060 ľudí a počet testov na Slovensku sa tak blíži k 100-tísíc.

9:31 Počet potvrdených prípadov na Slovensku sa za posledný deň zvýšil o 8 na 1422. Kĺzavý medián sa nezmenil a ostal na štvorke.

9:14Česku v pondelok zaznamenali 38 nových prípadov ochorenia Covid-19, ich počet sa tak zvýšil na 7841. Ako informuje ministerstvo zdravotníctva urobili 7535 (spolu ich majú už 269 093) a bohužiaľ pribudlo aj tri úmrtia (celkovo ich evidujú od začiatku pandémie 252). Vyliečilo sa už 3816 pacientov.

9:00 Počet vyliečených pacientov vo svete sa prehupol cez 1,2 milióna. 

Koronavírus, svet, štatistiky

8:43 Nový Zéland druhý deň po sebe nezaznamenal žiadny nový prípad ochorenia Covid-19. Ako však informuje BBC, premiérka Jacinda Ardernová vyhlásila, že krajina ešte dlhú dobu neotvorí svoje hranice pre zvyšok sveta.

8:22 Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) zverejnila v prílohe dokumentu s názvom Kvantifikácia opatrení na zmiernenie dopadov rozšírenia infekčného ochorenia COVID-19 novú predikciu šírenia koronavírusu na území Slovenska. Od posledného scenára Inštitútu zdravotnej politiky (IZP) sa líši.

7:49 Česko pošle do Taliansko pol milióna rúšok, oznámil na Twitteri premiér Andrej Babiš.

7:24 Desiatky laboratórií po celom svete sa snažia vyvinúť vakcínu, ktorá by zastavila pandémiu nového koronavírusu. Najoptimistickejší scenár ukazuje, že v prípade úspešných klinických testov by sme novú očkovaciu látku mohli mať k dispozícii už na jeseň tohto roku.

7:11 Vakcínu proti ochoreniu Covid-19 vyvíja aj Česká republika, zatiaľ sú v prvej fáze.

7:00 Od stredy 6. mája sa budú môcť na Slovensku za sprísnených podmienok konať aj bohoslužby. 

6:39 Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo iba 32 nových prípadov koronavírusu (nedeľa – 5, sobota – 1, piatok – 4, štvrtok – 7, streda – 5, utorok – 7, pondelok  – 3). Sedemdňový kĺzavý medián je tak na čísle 4. Aktuálne čísla za pondelok 4. mája oznámia v utorok pred desiatou predpoludním.

6:28 Od stredy 6. mája sa na Slovensku otvoria napríklad kaderníctva, ubytovacie zariadenia, či terasy reštaurácií a obchody bez obmedzenia rozlohy, ale zatiaľ nie tie v nákupných centrách. Krízový štáb v pondelok rozhodol, že v súvislosti s otváraním obchodov a prevádzok sa spojí fáza dva a tri.

Obchody, otváranie

6:14 Česká vláda v pondelok prijala ďalšie dve praktické výnimky, kde nemusia ľudia nosiť rúška.

6:00  Vitajte pri online prenose (minúta po minúte). Aj dnes vám prinesieme aktuálne informácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať