Len málo lekárov v Trnavskom kraji umožňuje pacientom objednať sa na vyšetrenie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
čakáreň
Foto: Thinkstock.com

Len málo lekárov v Trnavskom kraji zatiaľ umožňuje pacientom objednať sa na vyšetrenie prostredníctvom online systému. Ambulancie, ktoré sa do systému cez portál www.objednatvysetrenie.sk zapojili, majú podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej pozitívne skúsenosti a spokojní sú aj ich pacienti.

Zapojilo sa len 20 ambulancií

„Preto chceme do systému dostať čo najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby malo k službe prístup čo najviac ľudí v kraji,“ dodala Šmidovičová. Samosprávny kraj chce v tejto záležitosti spolupracovať aj s mestom Trnava.

V krajskom meste sa do objednávania pacientov zapojilo len približne dvadsať ambulancií. Možnosť využívať online systém objednávania majú pacienti v kraji od 1. júna tohto roka. Podmienkou však je, že lekár musí byť v systéme zaregistrovaný.

Portál má za cieľ umožniť ambulanciám efektívnejšie si manažovať pacienta a jeho čas strávený na vyšetrení a skrátiť čakanie v ambulanciách. Lekári sa napriek tomu doň nehrnú.

Pacienti si vytvárali vlastné poradovníky

Pre spustenie systému potrebujú lekári len technické zariadenie s prístupom na internet. Pacienti si môžu na webovej stránke vyhľadať lekára, druh potrebného vyšetrenia a voľné termíny.

Lekárom v Mestskej poliklinike v Trnave už v minulosti vybavenie objednávacím systémom ponúkla trnavská radnica, tí ho ale odmietli. V súčasnosti sa pacienti zhromažďujú pred poliklinikou skoro ráno a vytvárajú si vlastné poradovníky. Každý prichádzajúci oznámi, ku ktorému lekárovi ide, čakajúci mu vzápätí oznámia jeho poradie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Šmidovičová
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)