Nadácia Lidlu darovala Slovenskému Červenému krížu tri špeciálne upravené vozidlá

Lidl 068.jpg
Foto: Lidl
Tento článok pre vás načítala AI.

Láska zasahuje srdcia na správnom mieste. Tak znel slogan charitatívnych verejných zbierok vedených pod záštitou Nadácie Lidl Slovenská republika, ktoré prebiehali v predajniach diskontu.

Pomoc zákazníkov Lidla

Zákazníci Lidla sa mohli zapojiť zakúpením nálepky v hodnote 50 centov, pričom celý výťažok putoval na podporu Slovenského Červeného kríža (SČK). Vďaka zákazníkom sa podarilo získať viac ako 177-tisíc eur, ďalších 100-tisíc prispel Lidl. Za túto sumu zakúpil diskont tri špeciálne upravené vozidlá s kompletnou výbavou na riešenie krízových situácií priamo na mieste. Na tlačovej konferencii pri príležitosti slávnostného odovzdávania vozidiel o tom informoval hovorca Lidlu Tomáš Bezák.

Humanitárni pracovníci sa v teréne veľakrát stretávajú so situáciami, na zvládnutie ktorých potrebujú špeciálne vybavenie. Všetko potrebné aj na niekoľkodňovú pomoc priamo na mieste budú mať teraz prakticky „uskladnené“ v troch identicky vybavených špeciálnych vozidlách. Podľa potreby sa s nimi budú môcť presunúť na konkrétne miesto a pomáhať tam, kde to bude potrebné.

Špeciálne upravené vozidlá pre krízové situácie

Tieto vozidlá sú pre nás neoceniteľným nástrojom. Dostupné vybavenie využívame pri zvládaní dopadov prírodných nešťastí či havárií a zároveň nám umožňuje vytvorenie bezpečného priestoru pre poskytnutie prvej pomoci a humanitárnej podpory ľuďom zasiahnutým takouto situáciou,“ doplnila generálna sekretárka SČK Rosiarová Kesegová.

Špecializované vozidlá boli navrhnuté a skonštruované tak, aby disponovali vybavením potrebným do krízových situácií. Obsah a prípravu týchto áut mala na starosti slovenská firma Selvit. Disponujú napríklad elektrocentrálou, veľkým nafukovacím vyhrievaným stanom, zdrojmi úžitkovej vody, naftovým kúrením, externým osvetlením, elektrickými bubnami, ručnými rádiostanicami, stolmi s lavicami či poľnými skladacími lôžkami v samostatných hliníkových boxoch, plynovými varičmi, ale aj nástrojmi ako sú lopaty či vyslobodzovacie príslušenstvo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš BezákZuzana Rosiarová Kesegová
Firmy a inštitúcie LidlSČK Slovenský Červený Kríž