Ministerstvo zdravotníctva spúšťa očkovanie novou vakcínou Nuvaxovid proti ochoreniu COVID-19

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Vakcína, COVID 19
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Záujemcovia od 12 rokov o očkovanie novou vakcínou Nuvaxovid XBB.1.5 proti ochoreniu COVID-19 sa môžu registrovať od 5. marca prostredníctvom stránky Národného portálu zdravia – NPZ, v časti COVID očkovanie testovanie.

Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva. O pridelenom termíne budú záujemcovia po registrácii informovaní, pričom očkovanie touto vakcínou bude prebiehať v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. Ministerstvo pripomína, že očkovanie proti COVID-19 je v tomto prípade, rovnako ako u ostatných vekových skupín, dobrovoľné.

Očkovanie vakcínou Nuvaxovid XBB.1.5 bude dostupné v Univerzitnej nemocnici Bratislava (Kramáre), Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica a Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice. V prípade zvýšeného záujmu o očkovanie touto vakcínou zváži Ministerstvo zdravotníctva SR rozšírenie očkovacej siete aj o ďalšie vakcinačné centrá.

Očkovaciu látku Nuvaxovid XBB.1.5 je možné aplikovať intramuskulárne osobám vo veku 12 rokov a starším, ako jednu 0,5 ml dávku najskôr tri mesiace od poslednej podanej vakcíny proti ochoreniu COVID -19, a to bez ohľadu na predchádzajúce očkovanie, poradie podanej dávky/typ vakcíny, proti ochoreniu COVID-19.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica F D RooseveltaMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNárodný portál zdraviaUniverzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach