Najlepšou všeobecnou nemocnicou na Slovensku sa stala nemocnica v Spišskej Novej Vsi

ZDRAVOTNÍCTVO: Lôžka pre spišskonovoveskú nemocnicu
Nové intenzivistické a elektricky polohovateľné lôžka po ich zmontovaní v nemocnici v Spišskej Novej Vsi. Foto: SITA/Ivan Fleischer/Svet zdravia

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves sa stala podľa hodnotenia pacientov najlepšou nemocnicou v kategórii všeobecných nemocníc. Vyplýva to z prieskumu zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá aj tento rok zostavila pacientsky rebríček zdravotníckych zariadení na základe spokojnosti jej poistencov.

Viac ako 6 500 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, Dôvere poslalo vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie.

Modernizácia vybavenia

Zdravotná poisťovňa zisťovala spokojnosť poistencov s takzvanými hotelovými službami, prístupom zdravotníckeho personálu a jeho komunikáciou s pacientmi počas hospitalizácie. Spišskonovoveská nemocnica minulý rok skončila na štvrtom mieste a tento rok sa stala víťazom.

„Spätná väzba od našich pacientov je pre nás veľmi dôležitá a vnímame ju ako jeden z podstatných indikátorov našej práce. Aj preto sa z umiestnenia na prvom mieste veľmi tešíme,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves Renáta Šuláková s tým, že prvé miesto je pre nich záväzkom si toto ocenenie udržať aj v budúcnosti.

V spišskonovoveskej nemocnici pribudol minulý rok nový počítačový tomograf (CT) a rádiológovia tak majú dnes k dispozícii CT technológiu s oveľa rýchlejším a presnejším zobrazovaním. Navyše radiačná záťaž sa v porovnaní s predchádzajúcim obdobím pre pacientov znížila o viac ako polovicu.

Projekt v hodnote takmer 400-tisíc eur bol prvou časťou veľkej modernizácie medicínskeho vybavenia, ktorá sa postupne realizuje vďaka nenávratnému finančnému príspevku z eurofondov vo výške takmer 2,5 milióna eur. Nemocnica súčasne sprevádzkovala novú recepciu na rádiologickom oddelení.

Desiatky nových postelí

Koncom minulého roka dodali spišskonovoveskej nemocnici nové postele. Išlo o 64 intenzivistických a elektricky polohovateľných lôžok za vyše 275-tisíc eur.

Nové postele, ktoré boli dodané spoločne s novými matracmi a ďalším príslušenstvom, sú na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti, pediatrickej jednotne intenzívnej starostlivosti, urgentnom príjme, chirurgickom a traumatologickom oddelení. Na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie vlani pribudol aj nový špičkový USG prístroj.

„Podarilo sa nám minulý rok zaviesť i viaceré nové operačné metódy. Ako jedno z mála pracovísk na Slovensku uskutočňujeme transanálne operácie, ktoré umožňujú vyhnúť sa amputácii konečníka a trvalému vývodu pri nádorových ochoreniach. Pri operáciách novotvarov prsníka a kože zase využívame gamasondu. Rozvíjame miniinvazívnu chirurgickú a gynekologickú operatívu a zavádzame jednodňové urologické operačné výkony,“ uviedla riaditeľka nemocnice Renáta Šuláková.

Nemocnica za posledné obdobie otvorila niekoľko nových ambulancií – urologickú, kardiologickú a pneumologicko-ftizeologickú a zaviedla viaceré nové vyšetrovacie metódy, napríklad transezofageálnu echokardiografiu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Renáta Šuláková
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaNemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves