Nárast respiračných ochorení v Číne nie je podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva spôsobený novým vírusom

Čína, respiračné ochorenia
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Nárast respiračných ochorení v Číne, na ktorý upozornila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), je spôsobený chrípkou a inými známymi patogénmi, a nie novým vírusom. V nedeľu to uviedlo čínske ministerstvo zdravotníctva.

Nedávne ohniská respiračných infekcií sú podľa Pekingu spôsobené prekrývaním bežných vírusov, ako je vírus chrípky, rinovírusy, respiračný syncyciálny vírus alebo RSV, adenovírus, ako aj baktérie, ako je mycoplasma pneumoniae, ktorá je častým vinníkom infekcií dýchacích ciest.

Ministerstvo vyzvalo miestne úrady, aby otvorili viac kliník a podporili očkovanie medzi deťmi a staršími ľuďmi, keďže krajina zápasí s vlnou respiračných ochorení v prvej úplnej zime od zrušenia obmedzení súvisiacich s COVID-19.

WHO tento týždeň žiadala od Číny informácie o potenciálne znepokojujúcom náraste respiračných ochorení a ohnísk prípadov zápalu pľúc u detí.

Zahraniční vedci uviedli, že situácia si vyžaduje dôkladné monitorovanie, ale boli presvedčení, že ostatný nárast respiračných ochorení v Číne nesignalizuje začiatok novej epidémie s globálnym dosahom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WHO Svetová zdravotnícka organizácia