Nemocnica Bory bude mať nové vedenie, Lopatku vystrieda generálny riaditeľ holdingu Penta Hospitals

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZDRAVOTNÍCTVO: DOD v Nemocnici Bory
Nemocnica Bory v Bratislave. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Od 1. novembra bude zodpovedný za vedenie Nemocnice Bory Peter Lednický. Na pozícii strieda Ľuboša Lopatku, ktorý na projekte novej nemocnice pôsobil od mája minulého roka.

Vdýchol nemocnici dušu

Peter Lednický je generálnym riaditeľom medzinárodného holdingu Penta Hospitals International, ktorý prevádzkuje nemocničnú sieť okrem Slovenska aj v Česku a Poľsku. Informoval o tom hovorca Penta Hospitals Tomáš Kráľ.

Ľuboš Lopatka zásadným spôsobom pomohol Nemocnicu Bory pripraviť, vdýchnuť jej dušu a následne uviesť do prevádzky všetky jej medicínske časti. História si jeho prínos pri tomto unikátnom zdravotníckom projekte navždy zapamätá,“ zdôraznil generálny riaditeľ medzinárodného holdingu Penta Hospitals International Peter Lednický.

Dlhodobé priority

V novej koncovej nemocnici aktuálne pracuje viac ako 1 200 zamestnancov.

Počas ďalších mesiacov aktívne pracujeme na našich dlhodobých prioritách. Pokračujeme vo výbere nových zamestnancov do cieľového počtu 1 500. Postupne budú nabiehať do prevádzky ďalšie ošetrovacie jednotky a medicínska výkonnosť sa bude zvyšovať. Súčasne pristúpime k väčšej integrácii so sieťou štrnástich regionálnych nemocníc Penta Hospitals, vďaka čomu zabezpečíme vyššiu dostupnosť náročnej intervenčnej liečby aj pre ostatné naše regióny na Slovensku,” uviedol Lednický.

Práve integrácia Nemocnice Bory ako koncového pracoviska v rámci medzinárodného holdingu bude úlohou Lednického ako holdingového riaditeľa a celého vedenia Nemocnice Bory.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľuboš LopatkaPeter LednickýTomáš Král
Firmy a inštitúcie Nemocnica BoryPenta Hospitals International