Nemocnica Bory získala povolenie na prevádzku, starostlivosť chce poskytovať vo viac ako 50-tich špecializáciách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZDRAVOTNÍCTVO: Prehliadka Nemocnice Bory
Vstup do Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky pri príležitosti tlačovej konferencie na tému: Kolaudačné rozhodnutie, medicínske špecializácie, stavebný a personálny update, predstavenie zdravotníkov zo zahraničia a prvý deň otvorených dverí pre verejnosť. Bratislava, 25. november 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel

Nemocnica Bory, ktorej prvé pracoviská majú otvoriť v Bratislave už v marci tohto roka, získala právoplatné povolenie na prevádzku všeobecnej nemocnice. Rozhodnutie jej na základe splnenia všetkých podmienok tento týždeň vydal Bratislavský samosprávny kraj. Informovala o tom hovorkyňa siete nemocníc Svet Zdravia Jana Fedáková.

Všetky medicínske odbory

Tento týždeň sme sa stali všeobecnou nemocnicou, poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, čo nás veľmi teší a predstavuje to ďalší významný krok k otvoreniu nemocnice pre pacientov. Zároveň budeme na základe tohto rozhodnutia opätovne iniciovať rokovania so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou ohľadom zazmluvnenia nemocnice,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Ľuboš Lopatka.

Nemocnica Bory bude prvá koncová nemocnica siete ProCare a Svet zdravia a bude zastrešovať takmer všetky medicínske odbory. Nosnú činnosť však bude tvoriť šesť hlavných klinických interdisciplinárnych programov, na ktorých sa budú podieľať odborníci viacerých špecializácií.

Spádová oblasť západného Slovenska

Nemocnica bude poskytovať zdravotnú starostlivosť vo viac ako 50 špecializáciách. V niektorých máme ambíciu byť referenčným koncovým pracoviskom pre ostatné nemocnice, či už v rámci našej siete alebo aj v rámci celého Slovenska,“ vysvetľuje medicínsky riaditeľ Nemocnice Bory Róbert Hill.

V niektorých ďalších medicínskych špecializáciách bude nemocnica budovať centrá regionálneho charakteru určené hlavne pre spádovú oblasť západného Slovenska, napríklad klinická onkológia, neurológia, gynekológia a pôrodníctvo, chirurgia prsníka a iné.

Zamestná viac ako 1500 ľudí

Nemocnica bude mať 405 lôžok. Ročne plánuje uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií a 350-tisíc ambulantných vyšetrení. Jej súčasťou bude 16 operačných sál, urgentný príjem novej generácie s heliportom, 24 izieb multiodborovej intenzívnej starostlivosti a 35 izieb intermediárnej starostlivosti, osem pôrodných izieb, robotická prípravovňa liekov a potrubná pošta a nadštandardné rádiologické vybavenie. Celkovo plánuje nemocnica zamestnať viac ako 1 500 ľudí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana FedákováĽuboš LopatkaRóbert Hill
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny krajNemocnica Svet zdravia Bratislava-BoryProCare