Nemocnica v Poprade prechádza rekonštrukciou, modernizácia geriatrického pavilónu bude stáť päť miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Poprad
Nemocnica v Poprade začala s rekonštrukciou geriatrického pavilónu. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Nemocnica v Poprade začala s rekonštrukciou geriatrického pavilónu za viac ako 5,2 milióna eur. Stavebný projekt súvisí s prestavbou hlavného monobloku nemocnice. Obidva projekty budú financované z prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti.

Technický stav nezodpovedá potrebám

Informovala o tom manažérka komunikácie nemocnice Sylvia Galajda, podľa ktorej bolo stavenisko odovzdané zhotoviteľovi stavby už začiatkom apríla. Podobne ako ostatné budovy nemocnice je geriatria podľa hovorkyne v technickom stave, ktorý nezodpovedá plnohodnotne potrebám pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti v 21. storočí.

„Aktuálne je v budove na treťom poschodí umiestnené geriatrické oddelenie a v prízemnej časti budovy zase pracovisko magnetickej rezonancie. Zhotoviteľ stavby začal okamžite po odovzdaní stavby s rekonštrukciou druhého poschodia, na ktoré by sa malo v tomto týždni presťahovať neurologické oddelenie z hlavnej budovy,“ priblížila.

Uvoľnenie ďalšieho poschodia

Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti týmto spôsobom uvoľní v hlavnej budove ďalšie poschodie pre potreby komplexnej rekonštrukcie. Rekonštrukcia sa zatiaľ nedotkne geriatrického oddelenia, ktoré bude poskytovať služby pacientom v plnom rozsahu naďalej na treťom poschodí geriatrického pavilónu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rekonštrukcia bude podľa generálneho riaditeľa nemocnice Stanislava Kandrika zahŕňať vonkajšie aj vnútorné stavebné práce, výmeny nábytku a zdravotníckej techniky.

Zvýšenie komfortu pacientov

„Jej cieľom nie je len modernizácia, ale najmä zvýšenie komfortu pre pacientov a personál a vytvorenie priestoru pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti na úrovni 21. storočia,“ poznamenal. Celý projekt rekonštrukcie objektu geriatrie by mal byť zrealizovaný v priebehu najbližších dvoch rokov.

Začiatkom marca sa v nemocnici začalo s jej celkovou obnovou a prestavbou za viac ako 42 miliónov eur, za tri roky sa z nej má stať jedno z najmodernejších zdravotníckych zariadení. Práce realizuje zhotoviteľ za plného chodu zariadenia s už zavedenými organizačnými zmenami.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Stanislav KandrikSylvia Galajda
Firmy a inštitúcie Nemocnica Poprad