Nemocnica v Poprade vynovila oddelenie centrálnej sterilizácie, opäť má najmodernejšie vybavenie na Slovensku (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica v Poprade, oddelenie centrálnej sterilizácie
Popradská nemocnica má za sebou obnovu oddelenia centrálnej sterilizácie. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Popradská nemocnica má za sebou obnovu oddelenia centrálnej sterilizácie (OCS). Z vlastných zdrojov do nej investovala takmer 407-tisíc eur.

Oddelenie otvorili v Poprade pred trinástimi rokmi, vybavené bolo vtedy najmodernejšou technológiou na Slovensku. Po rokoch používania však už boli termodezinfektory opotrebované, poruchové a nespĺňali požadované parametre.

Obnova oddelenia

Nemocnica tak pristúpila k výmene všetkých štyroch a tiež úpravovne vody, ktorá už kapacitne nepostačovala. Informovala o tom PR manažérka nemocnice Martina Pavlíková.

Podľa vedúcej sestry oddelenia Kataríny Jendrušákovej tak má nemocnica opäť najmodernejšie vybavenie na Slovensku.

Ide o veľkokapacitné prekladové termodezinfektory s kapacitou 18 DIN sít,“ priblížila. Podľa jej slov takýmito zariadeniami na Slovensku disponujú len dve nemocnice.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nová úpravovňa vody

Ďalšie práce v rámci obnovy boli zamerané na spomínanú úpravovňu vody na OCS. Tá napája všetky sterilizátory a dezinfektory na OCS a centrálnych operačných sálach.

Nová úpravovňa vody pozostáva z dvoch paralelne prepojených vetiev. V prípade poruchy jednej vetvy systém automatický prepne druhú na plný výkon, ktorý dokáže pokryť potreby strojov a zabezpečiť plynulú prevádzku bez obmedzení,“ vysvetlil biomedicínsky inžinier nemocnice Dávid Sroka.

Nová úpravovňa má o viac než 50 percent nižšiu spotrebu vody, výrazne sa tiež zníži spotreba elektrickej energie a ďalších spotrebných médií, nevyhnutných pre jej činnosť. Na OCS pracujú v dvojzmennej prevádzke, prioritne pre centrálne operačné sály, ale aj pre oddelenia, ambulancie i pre externých odberateľov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dávid SrokaKatarína JendrušákováMartina Pavliková
Firmy a inštitúcie Nemocnica Poprad