Nemocnica v Poprade začala s prípravou na komplexnú rekonštrukciu, bude jedným z najmodernejších zariadení (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Poprad
Foto: archívne, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Popradská nemocnica začala s prípravnými prácami na komplexnú rekonštrukciu a pripravila organizačné opatrenia s cieľom eliminovať dopad na pacientov a návštevníkov.

Jedno z najmodernejších zariadení

Ako informovala PR manažérka nemocnice Martina Pavliková, megainvestícia za viac ako 42 miliónov eur z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti za tri roky zmení nemocnicu na jedno z najmodernejších zdravotníckych zariadení. Komplexná obnova a prestavba Nemocnice Poprad zahŕňa rekonštrukciu 349 lôžok pre pacientov na desiatich poschodiach, 19 lôžok sa vybuduje úplne nových.

„Komplexnou obnovou prejde aj poliklinika, zásadné zmeny si dlhodobo žiada centrálna plynová kotolňa, vonkajšie aj vnútorné rozvody, samozrejmosťou bude kvalitné zateplenie s cieľom znížiť energetickú záťaž nemocnice. Po realizácii všetkých uvedených zmien príde na rad najmodernejšia medicínska technika, celková vonkajšia aj vnútorná bezpečnosť nemocnice,“ uviedla Pavliková.

Rozdelenie do štyroch etáp

Obnovu vykonajú za plného chodu nemocnice s prijatými organizačnými zmenami. Tie sú pre technicko-prevádzkovú náročnosť rozdelené do niekoľkých štyroch etáp, ktoré prebehnú do konca februára.

„Najprv príde na rad sťahovanie oddelení a ambulancií podľa vopred pripraveného harmonogramu. O všetkom budú pacienti informovaní priamo v nemocnici, výveskami, na sociálnych sieťach, ako aj prostredníctvom médií,“ informuje medicínska riaditeľka Nemocnice Poprad Annamária Miháliková.

Rekonštrukcia lôžkovej časti

Nemocnica o svojej historickej najrozsiahlejšej rekonštrukcii informovala aj okolité zdravotníckej nemocnice a operačné stredisko záchrannej zdravotnej starostlivosti. „Operatívu budeme obmedzovať len v minimálnej miere,“ doplnila medicínska riaditeľka, ktorá požiadala verejnosť o trpezlivosť a ohľaduplnosť.

V nemocnici prejde komplexnou obnovou celá lôžková časť nemocnice, ktorá pozostáva z 10. podlaží, čiastočnou obnovou komplement a všetky vnútorné vedenia. Lôžková časť má ponúknuť vyšší štandard starostlivosti o pacienta. Izby sú navrhnuté tak, aby na každom podlaží bolo priemerne 25 – 30 lôžok. Izby budú delené na izby štandardné a izby vyššieho štandardu.

„Štandardná lôžková bude vybavená 1-2 typizovanými lôžkami a vybavená samostatným hygienickým jadrom prístupným z izby. Jadro bude vybavené WC, umývadlom a sprchou. Nadštandardná izba bude vybavená maximálne jedným typizovaným lôžkom a samostatným hygienickým jadrom prístupným z izby s WC, umývadlom a sprchou a navrhnutým len pre danú izbu,“ uviedla Pavliková.

Moderné medicínske procesy

Po ukončení rekonštrukcie bude Nemocnica Poprad podľa nej jednou z najmodernejších nemocníc po stavebnej, technickej a prístrojovej stránke, ale najmä čo sa týka moderných medicínskych procesov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Účelom modernizácie nemocnice je zabezpečenie kvalitnej zdravotnej starostlivosti, ktorá bude orientovaná na pacienta, zatraktívnenie pracovného prostredia pre personál, zvýšenie komfortu pre pacienta a zníženie rizika nozokomiálnych nákaz. Realizáciou projektu sa vytvorí vhodné prostredie pre vykonávanie modernej medicíny, čím sa zatraktívni prostredie pre špičkových odborníkov, ktorí budú mať väčší záujem pôsobiť v nemocnici,“ uviedol riaditeľ nemocnice Stanislav Kandrik.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina Pavliková
Firmy a inštitúcie Nemocnica Poprad