Nemocnice v Sao Paule sú blízko kolapsu. Brazília hlási viac nakazených ako Taliansko a Španielsko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ilustračné foto: SITA (AP Photo/Edmar Barros, File)

Starosta najväčšieho brazílskeho mesta varoval, že v dôsledku rastúceho počtu pacientov s koronavírusom, ktorých stav si vyžaduje hospitalizáciu, hrozí kolaps tamojšieho systému zdravotnej starostlivosti. Nemocnice v Sao Paule podľa Bruna Covasa dosiahli 90 % svojej kapacity a do dvoch týždňov by sa mohli úplne naplniť.

Spochybňovačí hrajú „ruskú ruletu“ s ľudskými životmi

Ľudí, ktorí spochybňujú opatrenia proti šíreniu koronavírusu, pritom obvinil, že hrajú „ruskú ruletu“ s ľudskými životmi. Sao Paulo je jedným z najhoršie zasiahnutých regiónov Brazílie s takmer tritisíc mŕtvymi.

Brazília v počte nakazených prekonala Taliansko aj Španielsko

Brazília v sobotu prekonala Španielsko a Taliansko a zaradila sa na štvrtú priečku medzi krajinami s najvyšším počtom potvrdených prípadov nákazy. Za uplynulých 24 hodín ministerstvo zdravotníctva potvrdilo ďalších 7 938 prípadov, čím celkový počet pozitívne testovaných v krajine prekročil 241-tisíc.

Viac pacientov hlásia len Spojené štáty, Rusko a Veľká Británia. Pribudlo tiež 485 mŕtvych, takže počet obetí dosiahol 16 118, čo je šiesty najvyšší počet na svete.

Chorých môže byť oveľa viac

Experti pritom upozorňujú, že skutočný počet chorých v krajine môže byť omnoho vyšší, pretože sa nedostatočne testuje.

Brazílsky pravicový prezident Jair Bolsonaro čelí kritike doma i v zahraničí pre spôsob, ako pristupuje k eskalujúcej zdravotnej kríze v krajine. V nedeľu napríklad napriek celosvetovo platným odporúčaniam na dodržiavanie sociálnych odstupov pózoval pre fotografov so svojimi podporovateľmi a deťmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jair Bolsonaro