Nemocnice Žilinského kraja majú obsadených 36 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou, najviac hospitalizovaných je v Čadci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavírus, nemocnica, infúzia
Týždenný globálny počet úmrtí na COVID-19 oproti februáru klesol o takmer 90 % Foto: archív, SITA/AP

V siedmich nemocniciach na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je obsadených 36 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s ochorením COVID-19. Informoval o tom odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

V porovnaní s predvianočným obdobím sa výrazne zlepšila situácia v obsadenosti covidových lôžok, v nemocniciach je hospitalizovaných 224 pacientov s koronavírusom. Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 59 ľudí nakazených koronavírusom, z nich 48 nie je zaočkovaných.

Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 12 pacientov s ochorením COVID-19, 19 covidových lôžok je obsadených v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou Trstená a šesť pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 128 pacientov s ochorením COVID-19. Najviac ich leží v martinskej univerzitnej nemocnici, kde sa starajú o 61 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 51 nie je zaočkovaných.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Dolnooravská NsP Dolný KubínHornooravská nemocnicaKysucká nemocnica ČadcaŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)