Objednanie sa na očkovanie proti COVID-19 a PCR testovanie je dočasne nedostupné

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vakcína, COVID 19
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Do soboty 16. decembra 2023 do 16:00 je z technických príčin krátkodobo nedostupné objednanie sa na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 a PCR testovanie hradené z verejného zdravotného poistenia.

Očkovanie je dobrovoľné

Dostupnosť očkovania je naďalej zabezpečená aj bez registrácie na miestach zverejnených na stránke Ministerstva zdravotníctva SR. Informovalo o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je dobrovoľné. Registrácia na očkovanie aj objednanie na PCR test hradený z verejného zdravotného poistenia budú opätovne spustené v sobotu 16. decembra 2023 o 16:00 cez Národný portál zdravia.

Komerčné možnosti testovanie sú dostupné

PCR testovanie vyžadované ústavným zdravotníckym zariadením pred nástupom na hospitalizáciu zabezpečuje pacientovi priamo zdravotnícke zariadenie, do ktorého nastupuje. Na predpis špeciálnych liekov proti COVID-19 nie je podmienkou PCR test, dostačujúci je pozitívny výsledok AG testu v súlade s odporúčaniami ošetrujúceho lekára. Komerčné možnosti PCR testovania ostávajú dostupné.

Najnovšie poznatky zaraďujú COVID-19 medzi bežné respiračné ochorenia. Aktuálne nie sú v platnosti žiadne pandemické opatrenia v spojitosti so šírením vírusu ani u nás, ani v zahraničí. Odborníci apelujú najmä na osobnú zodpovednosť občanov, ktorá spočíva v očkovaní a dodržiavaní zásad, ktorými chránia nielen seba, ako aj okolie a najmä zraniteľné skupiny osôb.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNárodné centrum zdravotníckych informáciíNárodný portál zdravia