Očkovanie vo veľkokapacitných centrách Trnavského kraja pokračuje, vakcínu dostanú aj deti do 11 rokov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vakcína, koronavírus, očkovanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Trnavský samosprávny kraj bude pokračovať v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 aj počas nadchádzajúceho víkendu. V sobotu budú očkovať prvou, druhou aj treťou dávkou vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave, Dunajskej Strede a Skalici vakcínou Comirnaty od Pfizer/BioNTech. V nedeľu v Trnave dopoludnia jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson, popoludní od Pfizer/BioNTech.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Vo vyhradenom čase bude v očkovacích centrách prebiehať očkovanie detí vo veku od päť do 11 rokov. „V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom web vakcinacia.nczisk.sk, uviedol odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

Trnavský samosprávny kraj od februára minulého roka až doteraz vo svojich veľkokapacitných centrách podal podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Lucie Šmidovičovej spolu viac ako 365-tisíc vakcín. Len v samotnom krajskom meste absolvovali lekári, zdravotné sestry a ďalší personál 56 očkovacích dní cez víkendy a štyri cez pracovné dni.

Okrem Trnavy boli veľkokapacitné očkovacie centrá zriadené aj v Dunajskej Strede, Skalici a Piešťanoch. Viac ako 30-tisíc vakcín aplikovala aj výjazdová očkovacia služba, ktorá bola v nasadení 133 dní. V tomto roku už bolo zaočkovaných 10-tisíc ľudí, z toho tisíc detí vo veku od päť do 11 rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Šmidovičová
Firmy a inštitúcie Johnson & JohnsonPfizerTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)