Od marca budúceho roka sa má umožniť internetový výdaj liekov prostredníctvom mobilnej aplikácie

Mobil, aplikácia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Od marca budúceho roka by sa mala na Slovensku zaviesť úprava, ktorá umožní internetový výdaj liekov a zdravotníckych pomôcok prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Vyplýva to z návrhu novely zákona o liekoch, ktorý ministerstvo zdravotníctva predložilo do pripomienkového konania. Lekáreň zabezpečujúca internetový výdaj prostredníctvom mobilnej aplikácie bude musieť splniť všetky osobitné podmienky internetového výdaja prostredníctvom webového sídla verejnej lekárne.

Novela zákona definuje mobilnú aplikáciu ako aplikačný softvér, ktorý je subjekt prevádzkujúci verejnú lekáreň alebo výdajňu zdravotníckych pomôcok zabezpečujúci internetový výdaj oprávnený používať a je určený na použitie širokej verejnosti v mobilných zariadeniach.

Subjekt prevádzkujúci lekáreň alebo výdajňu zdravotníckych pomôcok bude musieť zverejniť na svojom webovom sídle a v mobilnej aplikácii, pokiaľ ju prevádzkuje, podmienky internetového výdaja a dodržiavať ich podľa uverejneného znenia počas celého obdobia zabezpečovania internetového výdaja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom