Pacienti v Trnavskom kraji by sa k lekárovi mohli objednať cez internet aj po maďarsky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Čakáreň
Foto: ilustračné, Thinkstock.com

Trnavský samosprávny kraj pripravil aj maďarskú mutáciu online portálu www.objednatvysetrenie.sk. Ide o ďalší krok, ktorým chce ľuďom v regióne, v tomto prípade v jeho južnej časti, zjednodušiť objednávanie sa na vyšetrenie k svojmu lekárovi. Informoval o tom hovorca Trnavského samosprávneho kraja Jaroslav Vacek.

Lekári sa do systému nezapojili

Prakticky však tento systém objednávania zatiaľ maďarsky hovoriaci pacienti nemôžu využiť, pretože lekári z okresov Dunajská Streda a Galanta sa do systému nezapojili. Podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej uvádzali ako dôvod práve možnú jazykovú bariéru v prípade ich pacientov.

„Pripravujeme v prvej polovici novembra stretnutie s lekármi z týchto okresov, na ktorých im priblížime fungovanie tohto systému a jeho výhody,“ povedala Šmidovičová s tým, že maďarská mutácia odstráni možnú jazykovú bariéru.

So službou majú dobré skúsenosti

Zatiaľ sa do online objednávania pacientov podľa Šmidovičovej najviac zapájajú lekári z Trnavy, vyzerá to tak, že napríklad všeobecní sa zapoja všetci. Tí, ktorí už online objednávanie využívajú, majú podľa nej s touto službou dobré skúsenosti. Za objednávanie neplatia nič ani pacienti, ani lekári.

Objednávací systém pomáha k skráteniu čakacích lehôt v ambulanciách. Pacienti si z pohodlia domova môžu cez portál vyhľadať lekára, druh potrebného vyšetrenia a voľné termíny. Podmienkou však je, že lekár musí byť v systéme zaregistrovaný.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav VacekLucia Šmidovičová
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)