Počas víkendu zaočkovali v Prešovskom kraji proti COVID-19 necelých osemtisíc ľudí, pilotne aj Sputnikom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavírus, covid 19
Foto: ilustračné, SITA/Jana Birošová

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Prešovského samosprávneho kraja počas uplynulého víkendu podali 6 787 vakcín proti koronavírusu. Z toho pilotne v Bardejove využili 656 vakcín Sputnik V.

Výjazdová očkovacia služba kraja od soboty do pondelka zaočkovala ďalších 1 085 ľudí. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

Astrou preočkovávali iba v Prešove

V krajských veľkokapacitných centrách v Starej Ľubovni, Prešove, Poprade a v Bardejove prioritne preočkovávali druhou dávkou vakcín spoločností AstraZeneca a Pfizer/BioNTech. Dostalo ju spolu 4 690 ľudí. Zároveň podali proticovidovú vakcínu 2 097 novým záujemcom.

Humenské centrum však ostalo pre nenaplnené kvóty potrebné pre jeho spustenie zatvorené.

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Starej Ľubovni v piatok 11. júna a v pondelok 14. júna očkovalo prvou a druhou dávkou vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech. Dostalo ju spolu 750 ľudí.

Prešovské centrum bolo otvorené iba v sobotu 12. júna, pričom v ňom, ako jedinom z krajských centier, preočkovávali vakcínou AstraZeneca. Podala ju 1 710 ľuďom.

Začali s očkovaním väzňov

Výjazdová očkovacia služba PSK vyrazila v novom očkovacom turnuse do terénu v sobotu 12. júna. Vakcíny podávala v lokalitách Jasenov, Zborov, Lendak a individuálne aj v meste Kežmarok.

V úvode týždňa očkovala v ďalších troch obciach – Radvaň n/Laborcom, Štrba, Ličartovce, Za tri dni zaočkovala prvou či preočkovala druhou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech 1 085 ľudí. Z toho až 280 ľudí v lokalite Štrba.

V utorok začal kraj s podávaním vakcíny približne 260 odsúdeným vo väzniciach v Sabinove a Prešove, pokračovať v tom bude aj v stredu. V piatok 18. júna by mala výjazdová služba zaočkovať okolo 180 ľudí z obce Široké a jej okolia.

Vakcinačné centrá Prešovského kraja k utorku dňu podali už 135 046 vakcín proti koronavírusu. Ďalších 7 230 vakcín podali záujemcom mobilné očkovacie jednotky župy, a to imobilným, zdravotne ťažko postihnutým a starším občanom priamo v mieste ich bydliska, v kultúrnych domoch či zdravotníckych zariadeniach jednotlivých obcí kraja.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)