Poistenci VšZP sa dočkali, v nemocnici Bory už budú zazmluvnené aj hospitalizácie a operácie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZDRAVOTNÍCTVO: Oficiálne otvorenie Nemocnice Bory
Priečelie Nemocnice Bory - Penta Hospitals v Bratislave. Foto: SITA/Martin Medňanský

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Nemocnica Bory sa dohodli na zazmluvnení komplexnej zdravotnej starostlivosti.

Od 8. augusta tak môžu poistenci štátnej zdravotnej poisťovne v tomto zariadení využívať už aj ústavnú zdravotnú starostlivosť – hospitalizácie a operácie. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Plný rozsah zdravotnej starostlivosti

Od začiatku augusta tak majú poistenci VšZP v Nemocnici Bory k dispozícii plný rozsah zdravotnej starostlivosti vo všetkých ambulanciách, a to vrátane stacionárov a operačných výkonov, ktoré sú poskytované v jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

„Postupné zazmluvňovanie zdravotnej starostlivosti bolo včera ukončené, a to podpísaním dodatku o zazmluvnení ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorú môžu poistenci VšZP využívať od 8. augusta 2023,“ uviedla hovorkyňa.

K zazmluvneniu urgentného príjmu zdravotná poisťovňa pristúpi automaticky po tom, keď poskytovateľ splní všetky zákonom stanovené podmienky pre jeho spustenie.

Dostupné termíny cez mobilnú aplikáciu

Obe strany sa tiež dohodli na sprístupnení termínov vyhradených pre poistencov VšZP, ktoré budú dostupné aj cez mobilnú aplikáciu VšZP.

Vyhradené termíny budú môcť poistenci VšZP využiť vo všetkých ambulanciách. Na konkrétny termín bude možné objednať sa jednoducho, aj prostredníctvom mobilnej aplikácie VšZP.

Tieto termíny budú postupne sprístupňované tak, aby sa poistenec mohol cez aplikáciu VšZP objednať do ktorejkoľvek ambulancie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva Peterová
Firmy a inštitúcie Nemocnica BoryVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa