Ponižovanie slovenských vedcov môže byť hrozbou pre budúcnosť národa, myslia si ambulantní poskytovatelia

Koronavirus, laboratórium
Zväz ambulantných poskytovateľov vyjadruje plnú podporu slovenským vedcom a odborníkom. Foto: ilustračné, Getty images

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) vyjadruje plnú podporu slovenským vedcom a odborníkom, ktorých postupy a pracovné metódy pri posudzovaní účinnosti a bezpečnosti vakcíny Sputnik V boli zo strany štátnych autorít neštandardne, nedôstojne a zjavne aj nedôvodne dehonestované.

Ponižovanie a nátlak

Konštatovala to v pondelok prezidentka ZAP Zuzana Dolinková s tým, že ponižovanie a nátlak na tých, ktorí si dôsledne plnia svoju prácu v záujme zabezpečenia ochrany zdravia obyvateľstva je znakom dekadencie celej spoločnosti a vážneho ohrozenia budúcnosti slovenského národa.

Viac o téme: Koronavírus

„ZAP od začiatku jasne a konzistentne komunikoval, že očkovanie občanov proti ochoreniu COVID-19 by malo prebiehať štandardne, podľa vopred dohodnutých a odsúhlasených pravidiel. To znamená, bezpečne očkovať našich občanov všetkými dostupnými vakcínami, ktoré úspešne prejdú štandardným schvaľovacím a registračným procesom. V tomto kontexte považujeme za elementárnu slušnosť rešpektovať tie najvyššie odborné autority v danej oblasti, ktoré deklarujú to, čo je základom vakcinácie, teda účinnosť a bezpečnosť očkovacej látky,“ uviedla Dolinková.

Slovenskí vedci sú nenahraditeľní

Zväz ambulantných poskytovateľov si váži všetkých vedcov a odborníkov. Slovensko ich má podľa ZAP nedostatok a napriek tomu práve počas pandémie COVID-19 všetci zistili, že rozsah a kvalita ich vedeckej a odbornej činnosti dosahuje svetové rozmery a sú pre Slovensko nedoceneným prínosom v boji s ochorením COVID-19.

„Chceme veriť, že tak ako o zdravotníkov, tak aj o vedcov a odborníkov, bude táto krajina skutočne bojovať a podporovať ich, a že si ich nenahraditeľnosť v systéme neuvedomí až potom, keď ich zo Slovenska definitívne vyženie,“ uzavrela prezidentka ZAP.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie ZAP Zväz ambulantných poskytovateľov