Prešovský kraj očkuje v komunitných aj obchodných centrách, cez víkend budú podávať i tretiu dávku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, Prešovský kraj

Mobilná očkovacia jednotka Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v stredu vyrazila s vakcínou proti koronavírusu do komunitného centra v Prešove. Vo štvrtok 4. novembra ju podajú aj záujemcom v Medzilaborciach.

Viac o téme: Koronavírus

Kraj zároveň nadchádzajúci víkend pokračuje v očkovaní v troch obchodných centrách v Prešove, Poprade a Humennom. Zrealizuje tiež preočkovanie treťou dávkou vakcíny v prešovskom očkovacom centre na Volgogradskej ulici.

Zaočkujú vás aj v obchodných centrách

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, mobilná očkovacia jednotka v stredu podala jednodávkovú vakcínu Janssen a tiež vakcínu od Pfizer/BioNTech približne päťdesiatke záujemcov z Komunitného centra Roma na Starej tehelni v Prešove. Vo štvrtok vyráža do Medzilaboriec, kde by mala Janssenom zaočkovať približne 100 ľudí.

Krajská samospráva opätovne sprístupňuje počas najbližšieho víkendu očkovanie proti koronavírusu aj pre všetkých záujemcov v troch obchodných centrách – OC Eperia Prešov, OC Max Poprad a OC Avenue Humenné.

V prešovskom centre budú očkovať na počkanie už v piatok 5. novembra a následne aj v nedeľu 7. novembra. Do humenského nákupného strediska na Štefánikovej ulici si môže prísť verejnosť pre jednodávkovú vakcínu v sobotu 6. novembra. V popradskom centre budú očkovacie tímy PSK pre záujemcov k dispozícii v nedeľu 7. novembra.

„Očkovacie tímy PSK budú v centrách v čase od 10:00 do 17:00 očkovať jednodávkovou vakcínou Janssen. Kraj má pre všetky očkovacie dni v obchodných centrách zakontrahovaných spolu 1 200 vakcín,“ uviedla Jeleňová.

Podávať sa bude aj tretia dávka vakcíny

Kraj v sobotu 6. novembra otvára aj veľkokapacitné očkovacie centrum v SOŠ technickej na Volgogradskej ulici v Prešove, a to pre podanie tretej dávky vakcíny proti koronavírusu. Určená je pre obyvateľov s oslabenou imunitou a všetkých nad 55 rokov veku, ktorí sú pol roka od podania druhej dávky očkovacej látky.

„Tieto skupiny boli o možnosti preočkovania informovaní iniciačnou SMS s prideleným PIN kódom z Národného centra zdravotníckych informácií. Následne sa majú na preočkovanie registrovať cez štátnu čakáreň vakcinacia.nczisk.sk, kde im bude pridelený presný termín v nimi vybranom okrese,“ dodala hovorkyňa.

Tretiu dávku vakcíny dostanú v Prešove na základe potvrdenia stanovenej diagnózy od svojho lekára či po predložení dokladu o dosiahnutom veku aj neregistrovaní záujemcovia.

„Registrovaní záujemcovia však budú pred obyvateľmi bez registrácie uprednostnení,“ upozornila Jeleňová. Dodala, že zakontrahovaných je 700 vakcín od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daša Jeleňová
Firmy a inštitúcie BioNTechNCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíPfizerPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)