Prešovský kraj pokračuje vo výjazdovom očkovaní, vakcínu už dostalo takmer dvestotisíc ľudí

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Počas uplynulého víkendu pokračoval Prešovský samosprávny kraj (PSK) prostredníctvom svojich výjazdových tímov v očkovaní ľudí bez registrácie priamo na ulici, ale aj v obchodných centrách. Spolu dostalo vakcínu na troch miestach 1 107 ľudí.

V Humennom očkovali na otvorenom priestranstve pred zimným štadiónom, výjazdový tím PSK počas troch dní zaočkoval 457 ľudí jednodávkovou vakcínou Janssen.

Viac o téme: Koronavírus

Ako konkretizovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK, počas prvého očkovacieho dňa v piatok 17. septembra zaočkoval očkovací tím 113 ľudí. V sobotu prišlo 149 ľudí a v posledný očkovací deň 195 záujemcov o vakcínu.

Zabezpečia prepravu aj imobilným

„Záujem o očkovanie bol veľký aj napriek nepriaznivému počasiu,“ uviedla Heilová. Možnosť zaočkovať sa na počkanie bez nutnosti registrácie využívali najmä občania pracujúci v zahraničí.

„Spoluorganizátorom očkovania bolo mesto Humenné, ktoré pre akciu bezplatne zabezpečilo priestor pred štadiónom a náklady spojené s energiou. PSK zastrešil očkovaciu akciu po materiálnej, technickej a personálnej stránke,“ informovala Heilová.

Kraj, aj vzhľadom na prejavený záujem, plánuje v očkovaní z ulice v Humennom na rovnakom mieste pokračovať aj nadchádzajúci víkend. Zároveň v spolupráci so Slovenským Červeným krížom – Územný spolok Humenné umožní prepravu na toto očkovanie pre imobilných. Požiadavky na odvoz je potrebné nahlásiť na kontaktné číslo 0903 558 932 najneskôr do piatka 24. septembra.

Pokračuje aj očkovanie v nákupných centrách

Kraj pokračuje tiež v očkovaní v obchodných centrách (OC), aktuálne je naplánované na najbližší víkend, konkrétne na nedeľu 26. septembra. V OC Eperia Prešov a OC Max Poprad sa počas uplynulej nedele 19. septembra nechalo jednodávkovou vakcínou Janssen zaočkovať spolu 650 ľudí, z toho 406 v Prešove a 244 v Poprade.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Kraj očkuje aj prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby, ktorá v pondelok absolvovala individuálne očkovanie v Prešove, v stredu 22. septembra očkuje vo Vyšných Ružbachoch (okres Stará Ľubovňa) a v piatok 24. septembra v Tvarožnej (okres Kežmarok).

Prešovská župa doteraz prostredníctvom veľkokapacitných očkovacích centier a výjazdovej očkovacej služby zaočkovala už viac ako 197-tisíc vakcín proti koronavírusu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lea Heilová
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)Vaccine Janssen