SaS predstavila zdravotnícke kilečko - stovku opatrení, ktoré podľa Sulíka nestoja nič (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Richard Sulík, Jana Bittó Cigániková azovky 2022 11 25 o 12.00.50.png
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, poslankyňa Národnej rady SR Jana Bittó Cigániková Reprofoto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) predstavili tzv. zdravotnícke kilečko, teda stovku navrhovaných opatrení na zlepšenie stavu zdravotníctva na Slovensku.

„Každé jedno naše opatrenie zlepší stav v zdravotníctve ihneď. Je to konkrétny plán na prvých 100 dní, pričom tieto opatrenia vieme realizovať od prvého dňa na úrade,“ povedal predseda SaS Richard Sulík s tým, že tieto opatrenia nestoja nič.

Lacnejšie lieky na trhu

Liberáli chcú umožniť všeobecným lekárom predpisovať lieky, ktoré v súčasnosti smú predpisovať len špecialisti. Zaviesť chcú referencovanie generických liekov, čo znamená, že budú na trhu lacnejšie lieky.

Navrhujú tiež poskytovať ambulantnú starostlivosť vo forme konzultácií a predpisovania liekov prostredníctvom elektronickej komunikácie bez prítomnosti pacienta v ambulancii.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdravotná starostlivosť by sa mala poskytovať aj v tzv. mobilnej ambulancii, čím sa zvýši jej dostupnosť aj pre pacientov, pre ktorých je ťažké navštíviť kamennú ambulanciu. SaS chce tiež rozšíriť možnosti očkovania v lekárňach a spustiť telefonickú linku a internetový chat pediatrickej pohotovosti, kam sa môžu rodičia s ich problémom obrátiť predtým, ako vyrazia do ambulancie.

Spustenie služieb eHealthu

Jedným z opatrení je elektronické objednanie pacienta na presný čas, ako aj zrušenie povinnosti mať výmenný lístok pri preventívnych prehliadkach.

SaS chce tiež dokončiť a spustiť takmer hotové služby eHealthu a naviazať zisk zdravotných poisťovní a výšku financií do zdravotníckeho sektora na merateľný prínos pre pacienta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita