Situácia v nemocniciach Žilinského kraja sa zlepšuje, pľúcnu ventiláciu potrebuje 31 osôb

Koronavírus, nemocnica, hospitalizácia, umelá pľúcna ventilácia
Foto: ilustračné, SITA/AP

V siedmich nemocniciach na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je obsadených 31 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s ochorením COVID-19. Informoval o tom odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

V porovnaní so začiatkom týždňa sa situácia v obsadenosti covidových lôžok zlepšila, v nemocniciach je hospitalizovaných 188 pacientov s koronavírusom. Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 47 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 36 nie je zaočkovaných.

Viac o téme: Koronavírus

Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 14 pacientov s ochorením COVID-19, 14 covidových lôžok je obsadených v Hornooravskej nemocnici Trstená a 6 pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 107 pacientov s ochorením COVID-19. Najviac ich leží v martinskej Univerzitnej nemocnici, kde sa starajú o 50 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 45 nie je zaočkovaných.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom