Situácia v prešovskej nemocnici sa zlepšuje, počet hospitalizovaných klesol pod sto

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Situácia v súvislosti s počtom hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sa vo Fakultnej nemocnici J.A. Reimana v Prešove zlepšuje zo dňa na deň. Uviedol to v pondelok riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník. Ako konkretizoval, na 249-tich reprofilizovaných lôžkach má aktuálne prešovská nemocnica hospitalizovaných 91 pacientov.

Štyria pacienti sú k 27. decembru umiestnení na umelej pľúcnej ventilácii. Pred týždňom, v pondelok 20. decembra, pritom bolo hospitalizovaných 125 pacientov, z toho osem bolo na umelej pľúcnej ventilácii. Potvrdzuje sa tak postupný pokles počtu pacientov s ochorením COVID-19, keď na začiatku decembra ešte prekračoval ich stav hranicu 200 hospitalizovaných.

Viac o téme: Koronavírus

„Z môjho pohľadu to je veľmi dobrý vývoj. Samozrejme, sme v napätí a očakávame, čo nám prinesie omikron. Ale v tejto chvíli sú tie čísla lepšie. Nepovedal by som, že dobré, keďže sme mali už aj podstatne menej pacientov,“ pripomenul Šarník.

Zároveň dodal, že v očkovacom centre prešovskej nemocnice doteraz podali celkovo zhruba 130-tisíc dávok vakcín proti koronavírusu. „To je ten najlepší spôsob, ako s pandémiou bojovať. Robíme všetko preto, aby sa situácia aj naďalej zlepšovala,“ dodal riaditeľ prešovskej nemocnice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľubomír Šarník
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove