Slovenská lekárska komora čelí vážnym problémom, vo vedení sú spory a Oravec možno skončí

Pavel Oravec
Prezident Slovenskej lekárnickej komory Pavel Oravec (tretí zľava). Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská lekárska komora (SLK) čelí vážnym problémom. Ako na tlačovej besede uviedol jej prezident Pavel Oravec, vo vedení komory sú zásadné spory, ktoré zrejme budú viesť k jeho odvolaniu.

Malo by sa tak stať na mimoriadnom sneme komory, ktorý sa má konať 6. októbra. Tento snem sa pritom uskutoční len pár hodín pred konaním riadneho snemu komory.

Audit odhalil vážne nedostatky

Dôvodom sporov je podľa Oravca vykonaný audit, ktorý poukázal na vážne nedostatky v činnosti SLK. „Väčšina fakty ignoruje, vznikli nečakane osobné, ostré a miestami až vulgárne situácie,“ povedal.

Výsledky auditu podľa prezidenta SLK nemožno ignorovať, keďže komora musí podľa neho fungovať zákonne a transparentne. Ide o problémy s postupom pri registrácii, neporiadok v dátach o lekároch či problémy s ochranou osobných údajov o lekároch.

Vyhrážky žalobami aj trestným oznámením

Členovia SLK sa Oravcovi podľa jeho slov vyhrážali žalobami, aj hrozbou trestného oznámenia. V súčasnosti je kvôli sporom zablokovaná činnosť vedenia SLK.

Prezident SLK odvolal celé predstavenstvo akciovej spoločnosti Lekár. Tú SLK založila pôvodne na podnikanie, neskôr sa z nej stal nástroj na organizovanie vzdelávania lekárov. „Funguje ako uzavretý, súkromný spolok, odmieta poskytovať informácie,“ zdôvodnil Oravec svoj krok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavel Oravec
Firmy a inštitúcie SLK Slovenská lekárska komora