Štát spúšťa očkovanie proti COVID-19 novou adaptovanou vakcínou, prebiehať bude vo vybraných nemocniciach 

Očkovanie, zdravotná sestra
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 21. septembra 17:39

Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5 pre osoby od 12 rokov. Záujemcovia o očkovanie sa môžu registrovať od štvrtka prostredníctvom stránky: https://korona.gov.sk/.

Očkovaciu látku Comirnaty Omicron XBB.1.5 30 mikrogramov je možné aplikovať intramuskulárne osobám starším ako 12 rokov ako jednu 0,3 ml dávku najskôr po troch mesiacoch od poslednej podanej vakcíny proti ochoreniu COVID -19, a to bez ohľadu na predchádzajúce podané dávky a vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva.

Zoznam centier sa prehodnotí

Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Petra Lániková pre agentúru SITA doplnila, že v súčasnosti je na Slovensku k dispozícii 8,6 tisíca očkovacích dávok. Do konca tohto roka má na Slovensko doraziť ďalších 200-tisíc očkovacích dávok.

Očkovať sa začne od 25. septembra tohto roka v 29 vybraných očkovacích centrách, ktoré sa nachádzajú v nemocniciach po celom Slovensku.

Zoznam nemocníc je platný na nasledujúcich 10 týždňov a priebežne ho bude ministerstvo prehodnocovať v závislosti od záujmu o očkovanie.

Očkovanie je najlepšia prevencia

Očkovanie je podľa ministerstva zdravotníctva najúčinnejším nástrojom proti ochoreniu COVID-19 a štát ho každému záujemcovi poskytuje bezplatne.

COVID-19 stále môže spôsobiť dlhotrvajúce následky na zdraví. Najlepším spôsobom prevencie pred týmto rizikom je očkovanie. Štát zabezpečil bezplatné očkovanie pre všetkých občanov na území Slovenska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Lániková
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR