Trenčiansky kraj končí s očkovaním na dvoch miestach, naposledy pichnú ľuďom vakcínu od Pfizeru

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, vakcína  Politické strany v kraji vyzvali ľudí k očkovaniu proti COVID 19.
Od 11. do 17. decembra sa do projektu Darujme si Vianoce zapojí 65 nemocníc, 27 polikliník, 19 veľkokapacitných očkovacích centier a niekoľko stoviek ambulantných lekárov a mobilných výjazdových tímov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Veľkokapacitné očkovacie centrá v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) ukončia cez víkend svoju činnosť.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Počas posledného očkovacieho víkendu bude v dvoch vakcinačných centrách pripravených spolu 1 400 vakcín. Informovala o tom Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu TSK.

Očkujú sa deti aj dospelí

V Prievidzi i Trenčíne sa bude používať vakcína Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech. V sobotný víkendový deň otvorí svoje brány očkovacie centrum na Zimnom štadióne v Prievidzi od 8:00 do 15:00 s plánovanou kapacitou 500 dospelých osôb a 200 detí.

„Preočkovanie druhou dávkou vakcíny pre tých, ktorí sa v tento deň dajú zaočkovať prvou dávkou, zabezpečí očkovacie centrum bojnickej nemocnice,“ upozornila Kukučková.

Môžu prísť neobjednaní

Rovnaká očkovacia kapacita je plánovaná aj vo vakcinačnom centre na trenčianskom výstavisku, kde sa bude očkovať v rovnakom čase o deň neskôr. Neskoršie preočkovanie už bude zabezpečovať Fakultná nemocnica v Trenčíne.

„Obidve očkovacie centrá budú počas víkendu očkovať aj bez objednania cez systém Národného centra zdravotníckych informácií,“ podotkla Kukučková.

Ako na záver dodala, po dočasnom prerušení očkovania v krajských očkovacích centrách budú pre záujemcov o očkovanie aj naďalej k dispozícii vakcinačné centrá v siedmich nemocniciach a štyroch poliklinikách v Trenčianskom kraji a tiež možnosť očkovania u ambulantných všeobecných lekárov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Kukučková
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica TrenčínNCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíPfizerTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)