V prešovskej nemocnici ležia desiatky covidových pacientov, 80 percent je neočkovaných

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavírus, covid 19
Foto: archívne, SITA/AP

Na infekčnom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove je aktuálne hospitalizovaných 83 pacientov s ochorením COVID-19. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník, 80 percent z nich je neočkovaných. Na umelú pľúcnu ventiláciu sú aktuálne napojení traja pacienti, žiaden z nich nie je očkovaný.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Oproti koncu minulého týždňa pribudlo v nemocnici 36 pacientov, k piatku 28. januáru ich bolo hospitalizovaných 47, jeden pacient bol na umelej pľúcnej ventilácii. „Počty pacientov zatiaľ dramaticky nestúpajú,“ konštatoval Šarník.

Aktuálne v súvislosti s koronavírusom nemocnica eviduje 157 chýbajúcich zamestnancov, čo predstavuje päť percent z celkového počtu personálu. „Z tohto titulu nemusíme obmedzovať chod nemocnice,“ zdôraznil riaditeľ. Nemocnica má pripravený aj triážny stan, zatiaľ ho ale nepoužíva. „Slúži ako rezerva v prípade, ak by pre veľký nápor pacientov nestačila kapacita infekčných ambulancií. Zatiaľ situáciu zvládame v štandardnom režime,“ dodal Šarník.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľubomír Šarník
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove