V Prievidzi vznikne nové očkovacie centrum, župa tak reaguje na zvýšený záujem o vakcináciu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nové očkovacie centrum v Prievidzi otvorí svoje brány už v najbližších dňoch.

Obyvatelia hornonitrianskeho regiónu budú môcť od 8. januára využívať služby nového mobilného očkovacieho centra v Prievidzi. Ako informovala hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Lenka Kukučková, v dňoch 8. a 9. januára sa tu bude očkovať od 10:00 do 19:00 vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Nové vakcinačné centrum, ktorého prevádzku zastreší bojnická nemocnica, vzniklo v priestoroch prievidzského obchodného centra Korzo. „Záujem verejnosti o očkovanie neustále rastie a kapacita vakcinačného strediska v bojnickej nemocnici je obmedzená. Preto neustále hľadáme spôsoby, ako sa dostať čo najbližšie k ľuďom,“ povedal riaditeľ nemocnice Peter Glatz.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavirusu na Slovensku

Pri prevádzke vakcinačného centra využijú aj moderné technologické vybavenie, ktoré TSK zapožičal zo svojho veľkokapacitného očkovacieho centra, ako napríklad laminárny box, chladničku či germicídne žiariče. „Od začiatku vakcinácie sa snažíme vytvoriť čo najlepšie podmienky na prípravu vakcín a v podobnom trende bude pokračovať aj bojnická nemocnica pri zabezpečovaní očkovania v priestoroch, ktoré sú primárne určené na iné účely,“ podotkol predseda TSK Jaroslav Baška.

Po víkendovej premiére bude očkovanie v novom prievidzskom vakcinačnom centre pokračovať aj počas pracovného týždňa vždy od 16:00 do 22:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav BaškaPeter Glatz
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)