V Trenčíne sa opäť otvorilo veľkokapacitné očkovacie centrum, využilo ho takmer tisíc záujemcov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavírus, očkovanie
Foto: ilustračné, SITA/AP

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) po troch mesiacoch opäť sprevádzkoval veľkokapacitné očkovacie centrum na trenčianskom výstavisku Expo Center.

Prišli aj ľudia bez registrácie

Ako informoval Matej Plánek z tlačového oddelenia Úradu TSK, počas poslednej novembrovej soboty sa tu nechalo zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 spolu 936 ľudí, z toho 271 bez registrácie.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Od marca do augusta mal TSK v prevádzke dve veľkokapacitné očkovacie centrá v Trenčíne a Prievidzi, kde súhrnne podali približne 110-tisíc vakcín. Opätovným otvorením vakcinačného centra na trenčianskom výstavisku reagoval kraj na zvýšený záujem o očkovanie.

Využitie do konca roka

„Vakcinačné centrum chceme využívať do konca roka v piatky a soboty a v prípade pokračujúceho záujmu o očkovanie bude otvorené aj budúci rok,“ skonštatoval predseda TSK Jaroslav Baška.

V sobotu očkovali vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech. Trenčianske veľkokapacitné očkovacie centrum doplnilo sieť súčasných vakcinačných centier, ktorých je v TSK 11, z toho sedem v nemocniciach a štyri v poliklinikách.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav BaškaMatej Plánek
Firmy a inštitúcie PfizerTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)