Veľkokapacitné vakcinačné centrum v Trenčíne sa opäť otvorí, deti od päť rokov však očkovať nebude

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TRENČÍN: Veľkokapacitné očkovacie centrum
Veľkokapacitné očkovacie centrum Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) v priestoroch výstaviska Expo Center v Trenčíne počas vakcinácie proti COVID-19. Trenčín, 20. marec 2021. Foto: archívne, SITA/Tomáš Somr

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) od soboty 15. januára obnovuje prevádzku veľkokapacitného očkovacieho centra na výstavisku Expo Center v Trenčíne.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Ako informovala vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Úradu TSK Elena Štefíková, očkovať tu budú počas víkendových dní až do konca januára.

Prioritu budú mať zaregistrovaní

Prioritu pri očkovaní majú podľa Štefíkovej registrovaní občania cez Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI), pričom denná kapacita je 1 200 osôb.

„Prosíme ľudí, aby využili možnosť registrácie cez NCZI, v ktorom majú po novom možnosť vybrať si konkrétny dátum a čas očkovania,“ vyzvala Štefíková s tým, že do konca januára sú ešte k dispozícii voľné termíny.

Deti od 5 rokov nebudú očkovať

Doplnila tiež, že v trenčianskom vakcinačnom centre sa nebudú očkovať deti vo veku od päť do 11 rokov. Podávať budú vakcínu Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech v prvej, druhej i tretej dávke.

Očkovať plánujú v sobotu i nedeľu od 8:00 do 17:00, pričom prvá hodina je vyhradená pre neregistrovaných záujemcov o vakcináciu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)