Vláda podľa Matoviča chystá ranu pre pacientov, chce im o rok odsunúť dôležitý nárok (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Matovič, krajčí
Igor Matovič, Marek Krajčí (Hnutie Slovensko) na tlačovej besede k čakacej lehote pacientov. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Hnutie Slovensko vyzýva premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby ministerke zdravotníctva Zuzane Dolinkovej (Hlas-SD) nedovolil odsunúť pre pacientov dôležitý nárok. Od začiatku budúceho roka majú mať pacienti garantované maximálne čakacie lehoty pri približne 700 operáciách.

Čakacie lehoty pre pacientov

Ak by zdravotné poisťovne tieto maximálne čakacie lehoty pre svojich poistencov nezabezpečili, museli by im preplatiť operáciu v súkromnej klinike alebo v zahraničí. Tento nárok pre pacientov do legislatívy presadil exminister zdravotníctva Marek Krajčí.

Na zabezpečenie maximálnych čakacích lehôt pri operáciách mali zdravotné poisťovne podľa Krajčího dva roky. Podľa neho sa to zrejme potichu odsunie a nebude to platiť od 1. januára budúceho roka.

Bič na zdravotné poisťovne

Toto už malo byť dávno,“ povedal. Ako uviedol líder hnutia Slovensko Igor Matovič, vláda sa tento nárok pre pacienta chystá odsunúť o jeden rok. „Bol by to obrovský bič na zdravotné poisťovne,“ povedal. Vláda tak podľa neho ide zobrať pacientom to, na čo sa mohli tešiť už od 1. januára budúceho roka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičMarek KrajčíRobert FicoZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMatovičovo hnutie SlovenskoSmer - SSD