Výjazdová očkovacia služba v Košickom kraji vyrazí do 40 obcí, záujemcovia budú mať na výber z niekoľkých vakcín

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Košický samosprávny kraj (KSK) naďalej vyráža za záujemcami o vakcínu do obcí a miest. Výjazdová očkovacia služba bude tento týždeň očkovať v 40 obciach, napríklad v Lekárovciach, Rejdovej, Spišských Vlachoch, Ždani, Rudníku, Margecanoch a ďalších. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Očkovať budú v nákupnych centrách

Cesta očkovacieho autobusu povedie do Rožňavy, Trebišova, Dobšinej, Kráľovského Chlmca, Čiernej nad Tisou aj Veľkých Kapušian. Vakcináciu absolvujú i klienti zariadení sociálnych služieb a personál jednej z košických spoločností.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Už tradične bude očkovanie k dispozícii aj v košických nákupných centrách Atrium Optima, Aupark, Galéria, Tesco na Trolejbusovej ulici a Tesco v mestskej časti Nad jazerom. V Spišskej Novej Vsi funguje očkovacia kója v obchodnom stredisku Madaras a zaočkovať sa je možné aj v železničnej budove stanice Košice.

Na výber bude aj jednodávková vakcína

Počas víkendu bude opäť v prevádzke veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach. Sobota je vyhradená pre všetky tri dávky vakcíny Moderna, pričom popoludní budú zdravotníci podávať jednodávkový Janssen aj dvojdávkovú vakcínu Comirnaty.

V nedeľu dopoludnia sa tam bude podávať vakcína od Comirnaty od Pfizer/BioNTech deťom, neskôr aj dospelým. V ten istý deň bude otvorené aj očkovacie centrum v Michalovciach, kde sa bude podávať vakcína Comirnaty. V pondelok bude k dispozícii vakcinačné centrum v Spišskej Novej Vsi, kde budú zdravotníci podávať všetky tri dávky vakcíny od Moderny.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna Terezková
Firmy a inštitúcie ComirnatyKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)ModernaPfizerVaccine Janssen