Zachránil život vodičovi, neskôr ukradol 100-tisíc eur. Expolicajt, ktorý zbohatol na pokutách, sa dozvedel trest

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Dopravný policajt, ktorý zmizol s vyše 100-tisíc eurami vybraných na pokutách, sa dozvedel svoj trest. Ako informovala TV Joj vo svojej reportáži na stránke Noviny.sk, banskobystrický Okresný súd vydal trestný rozkaz a uznal ho za vinného.

„Za čo ho odsúdil k úhrnnému trest odňatia slobody vo výmere troch rokov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov,“ uviedla Nina Uhrovičová, hovorkyňa Krajského súdu Banská Bystrica.

Peniaze musí vrátiť

Expolicajt tak dostal podmienku, peniaze však bude musieť vrátiť. Obvinený je povinný vyplatiť poškodenému ministerstvu vnútra náhradu vo výške 114-tisíc eur,“ dododala Uhrovičová.

Škandál sa stal ešte vlani na Okresnom dopravnom inšpektoráte v Banskej Bystrici. Kontrola zistila, že im v kase z blokových pokút chýba vyše 100-tisíc eur. S peniazmi zmizol jeden z dopravných policajtov, ale po týždni sa sám prihlásil na oddelení.

V minulosti ho ocenili

Muž pracoval na polícii vyše 10 rokov a dokonca ho ocenili za pomoc vodičovi, ktorého počas jazdy premohli zdravotné problémy. Po prevalení kauzy bol prepustený.

Tento policajt bol prepustený zo služobného pomeru príslušníka policajného zboru ešte v marci minulého roka,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného Zboru Banská Bystrica Petra Kováčiková.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Nina Uhrovičová
Firmy a inštitúcie Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej BystriciKrajský súd Banská Bystrica