Základom úspechu bola sebadôvera, tvrdí Handzuš po vyrovnaní

Handzus
Michal Handzuš z Chicaga (26) sa teší z gólu v sieti Detroitu Foto: SITA/AP

DETROIT 28. mája (WEBNOVINY) – Svojím prvým presným zásahom v tejto sezóne v play-off naštartoval slovenský hokejový útočník Michal Handzuš veľký obrat Chicaga v šiestom súboji 2. kola vyraďovacej časti proti Detroitu.

Blackhawks mali „nôž na krku“, v sérii pred pondelkovým duelom prehrávali 2:3 na zápasy a po II. tretine viedol ich súper 2:1. Tridsaťšesťročný Banskobystričan v prvej minúte tretej časti vyrovnal na 2:2, „jastrabi“ potom pridali ešte ďalšie dva presné zásahy a triumfovali 4:3.

Michal Handzuš po stretnutí priznal, že kľúčom k úspechu bola veľká dôvera celého mužstva vo vlastné schopnosti.

Ak by sme si neverili, nedostali by sme sa z toho a nezvíťazili. Každý hráč mal v hlave myšlienku, že ideme tento zápas vyhrať. To sme spravili a uspeli sme,“ povedal pre ESPN skúsený slovenský center a doplnil, že rovnaký postup praktizoval jeho tím aj v piatom súboji série a zmeniť by sa to nemalo ani pred rozhodujúcim siedmym zápasom. „Musíme do tohto stretnutia vložiť všetko,“ dodal Michal Handzuš.

Slovenský útočník Marián Hossa sa podieľal na triumfe Chicaga jedným gólom a asistenciou.

Prehrávali sme 1:2, no mužstvo ukázalo svoj charakter. Je vynikajúce, že sme sa takto dokázali vrátiť do duelu a streliť dôležité góly. Verím, že v nastúpenom trende budeme pokračovať aj v siedmom súboji série. Uvedomujeme si, že v prípade neúspechu stratia predchádzajúce dve víťazstvá zmysel,“ povedal pre Chicago Tribune Marián Hossa.