Žaloba na prezidentku je podľa Šimečku pokračujúcou kampaňou Fica, ľudia sa z nej nenajedia, doplnil Pellegrini

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zuzana Čaputová, Robert Fico
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: koláž SITA webnoviny
Tento článok pre vás načítala AI.

Plán vyvolať hlasovanie o ústavnej žalobe na prezidentku Zuzanu Čaputovú Robertom Ficom je podľa lídra hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michala Šimečku pokračujúcou kampaňou proti prezidentke a aj proti PS.

Šimečka to uviedol v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Dôvody môžu byť iba dva

Pokiaľ ide o samotnú žalobu, Šimečka na ňu nevidí žiaden dôvod. Ako vysvetlil, prezidentka môže byť žalovaná buď za velezradu alebo za úmyselné porušenie ústavy.

„Ak si Fico myslí, že stretnutie prezidentky s generálnym prokurátorom je jedno z týchto dvoch porušení, tak by mal vrátiť právnický diplom.“

Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini doplnil, že problémy na Slovensku sú aktuálne úplne iné.

Stačí si počkať

„Zo žaloby na prezidentku občania nebudú nič mať. Ani sa nenajedia, nebudú mať lacnejšie potraviny ani energie, ani sa nevysporiadame s migrantmi,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že ak prezidentka vstupovala do trestných stíhaní, stačí počkať, keď prestane byť prezidentkou, stratí trestnoprávnu imunitu a môže byť na ňu podané štandardné trestné oznámenie a bude sa musieť za to zodpovedať.

„Ak bude strana Hlas v parlamente, a bude mať právo čo to hovoriť aj do fungovania vlády, tak budeme nabádať koaličných partnerov, aby sme riešili skutočné problémy ľudí a nezapodievali sa prezidentkou, ktorá o pár mesiacov už navždy skončí v slovenskej politike,“ dodal Pellegrini.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaPeter PellegriniRobert FicoZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaPS Progresívne Slovensko