Progresívne Slovensko čelí ďalšiemu hackerskému útoku, na webstránku hnutia prišli naraz desiatky miliónov požiadaviek

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Šimečka
Predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Hnutie Progresívne Slovensko (PS) čelí ďalšiemu hackerskému útoku na webstránku. Informovalo o tom PS s tým, že na odstránení problému pracujú.

Hackerské útoky tak bránia verejnosti prečítať si program hnutia, kandidátku, poslať dar, či stiahnuť rámček na profilovú fotku.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Žiaľ, aktuálny útok bol naozaj masívny, prakticky naraz prišlo 78 miliónov požiadaviek,” informoval predseda PS Michal Šimečka s tým, že ďalší útok prichádza v čase krátko pred voľbami, kedy sa veľká časť voličov a voličiek rozhoduje, koho voliť.

Ako Šimečka pripomenul, média tiež tento týždeň informovali, že popularita vyhľadávania PS cez Google rýchlo rastie a predbehla aj Smer-SD.

„Cieľom týchto čoraz sofistikovanejších útokov je pravdepodobne snaha zabrániť občanom prečítať si náš program a zistiť informácie o kandidátoch a kandidátkach. Je medzi nami stále množstvo ľudí, ktorí chcú nechcú, aby sa vrátila minulosť či chaos posledných rokov, ale ešte nevedia, komu odovzdajú svoj hlas,“ dodal Šimečka a uzavrel s tým, že PS nikto nezastaví klamstvami, vyhrážkami či útokmi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal Šimečka
Firmy a inštitúcie PS Progresívne Slovensko