Zmení Lewis Hamilton tím v F1? Z Mercedesu by údajne mohol odísť do Ferrari

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lewis Hamilton, Veľká cena Abú Zabí, Mercedes
Brit Lewis Hamilton z tímu Mercedes po Veľkej cena Abú Zabí, v ktorej triumfoval. Abú Zabí, 1. december 2019. Foto: SITA/AP.

Šesťnásobný majster sveta motoristického seriálu F1 Brit Lewis Hamilton nevylúčil možnú budúcu spoluprácu s tímom Ferrari.

Hamilton môže nahradiť Vettela

Podľa talianskeho periodika Gazzetta dello Sport sa jazdec Mercedesu v tomto roku zhováral s prezidentom stajne Johnom Elkmannom dvakrát, diskutovať mali o možnom príchode Hamiltona do Ferrari v roku 2021. V tíme by mal v takom prípade nahradiť Nemca Sebastiana Vettela.

Obaja spomenutí piloti, Vettel aj Hamilton, majú aktuálne zmluvy do konca nasledujúceho súťažného ročníka. „Všetko, čo prebieha za zatvorenými dverami, je súkromné,“ ozrejmil počas víkendu Hamilton.

Priznal tiež, že za ostatné roky nemal dôvod rozmýšľať o odchode z Mercedesu, v ktorom dlhodobo postupujú vpred po nastolenej ceste.

Wolff je vo vyjadreniach zdržanlivý

Šéf Mercedesu Toto Wolff si myslí, že šanca na zotrvanie Hamiltona v tíme po roku 2020 je približne 75 percent.

„Uvidíme, čo prinesú najbližšie mesiace,“ prezradil. Wolff tiež priznal, že ešte nezačal s Britom rokovanie o možnom predĺžení spolupráce. „Nedali sme si žiadne termíny. Možno sa o tom budeme zhovárať v januári, možno vo februári,“ informoval.

Lewis Hamilton v nedeľu ovládol Veľkú cenu Abú Zabí, na okruhu Yas Marina triumfoval spôsobom štart-cieľ a pripísal si 84. víťazstvo v kariére. Potvrdil tak zisk šiesteho titulu svetového šampióna v seriáli F1.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lewis HamiltonSebastian VettelToto Wolff