10 účinných trikov, vďaka ktorým schudnete

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Chudnutie, váha, diéta
Woman measuring her weight on scale www.thinkstockphotos.com

Niekedy stačia malé zmeny v životnom štýle, ktoré vám pomôžu naplniť váš sen po štíhlej línii. Ak vám teda neprekáža, že vaše kilá pôjdu dole pomalšie, vyskúšajte nasledujúce tipy.

Namiesto cvičenia tanec

Asi väčšine z vás je jasné, že bez pohybu sa vám nepodarí schudnúť. A ak patríte k tým, ktorým cvičenie alebo šport nič nehovorí, vyskúšajte tanec. A pokojne aj doma. Stačí hodinka temperamentného tancovania a spálite okolo 400 až 500 kilokalórií. To sa dá porovnať napríklad s pomalším behom na bežeckom trenažéri.

Tanec, pohyb, radosť
Woman with long brown hair, dancing www.thinkstockphotos.com

Pomalšie jedzte

Napríklad si dajte si za cieľ, aby ste skončili s obedom v práci či v kruhu rodiny ako poslední. Dôvod – postupne začnete cítiť sýtosť a zjete menej.

Strava, jedlo, jesť, oslava, priatelia, obed
Meeting of girls at the fashion restaurant Foto: www.thinkstockphotos.com

Veľa vlákniny

Nezabúdajte do svojho jedálnička zahrnúť čo najviac vlákniny. Napríklad na párty namiesto čipsov a praclíkov siahnite po pukancoch (samozrejme najlepšie nízkokalorických), v ktorých sa jej nájde dosť a ak nie sú ochutené, tak šesť šálok má iba 90 kilokalórií. Vláknina má výhodu aj v tom, že telo vďaka nej absorbuje menej kalórií, čo tiež pomôže s chudnutím.

Raňajkovať, jesť, strava, vláknina, vločky, cereálie
Beautiful brunette eating cereals in the morning www.thinkstockphotos.com

Varte zdravo

Varte jednoducho a zo zdravých a sýtych surovín. Keď príliš kombinujete, často zbytočne pridávate kalórie. Mali by ste mať prehľad o tom, čo ste zjedli. Takže na raňajky si dajte napríklad jogurt s ovocím, na obed polievku a šalát obohatený bielkovinami v podobe ryby, mäsa či orechov a na večeru opäť chudé mäso so zeleninou.

Vegetariánsky šalát, strava, variť, jedlo, varenie
Vegetarian man mixing vegetable salad in bowl www.thinkstockphotos.com

Správna večera

Jedlo je zvyčajne najlákavejšie večer, čiže presne vtedy, keď sa mu už treba vyhýbať. Pri filme tak môžete nevedomky skonzumovať toľko kalórií, ako by malo celé plnohodnotné jedlo. A keďže zvyčajne ide o rôzne slané chrumky či oriešky, zjete aj poriadne veľa soli, ktorá zadrží vodu a s ňou ďalšie kilá. Čo teda robiť, aby ste nemali chuť maškrtiť po večeroch?

Ak si líhate spať hladní, zrejme večeriate priskoro alebo nesprávne. Takže si dajte povedzme o tretej malý olovrant, o piatej ďalšiu maličkosť a o pol ôsmej malú, ale sýtu večeru plnú bielkovín a vlákniny, ktoré zasýtia.

Maškrtenie, chladnička
Morning scene. Woman in the kitchen in front of the refrigerator takes food and laughs www.thinkstockphotos.com

Zdravá maškrta pri telke

Ďalší spôsob, ako sa najesť a skombinovať to aj s nutkaním chrumkať niečo pri knihe či televízii, je naplniť si tanier vhodným jedlom, na ktorom si budete pochutnávať dlho – napríklad mrkva, kaleráb, jablká či celozrnné výrobky. Ak v sebe majú spomínanú vlákninu, tým lepšie, telo bude mať viac práce s trávením a spálite viac kalórií.

Zelenina, strava, varenie, jedlo, varenie
cooking food kitchen cutting cook hands man male knife preparation fresh preparing hand table salad concept – stock image www.thinkstockphotos.com

Pohyb, ktorý vás baví

Pohyb by sa mal stať niečím, čo je pre vás prirodzenou súčasťou dňa, a mal by vás baviť. Takže sa často prechádzajte, choďte sa korčuľovať alebo sa aspoň doma ohadzujte vankúšmi!

Beh,bežať, šport, pohyb

Trik so soľou

Zaujímavým trikom, ktorý odporúča kuchár Devin Alexander, jeosoliť si pečivo zospodu – a to isté platí aj pre natieranie maslom.

Znie to trochu čudne, ale keď budete jesť takto, chuť sa okamžite prenesie na váš jazyk a je intenzívnejšia. To znamená, že potrebujete omnoho menej soli i masla, ktoré chudnutie spomaľujú.

Soľ, soliť, solnička,
Spice food seasoning – white glass salt shaker www.thinkstockphotos.com

Stupnica sýtosti

Vytvorte si stupnicu pocitu sýtosti od 1 po 10, kde desiatka znamená úplnú preplnenosť. Prestaňte jesť, keď ste na päťke alebo šestke a počkajte dvadsať minút – vtedy pocítite, že už máte dosť.

Jesť, jedlo,
Woman eating poached egg with avocado cream and spinach horizontal www.thinkstockphotos.com

Menšie poháre

Alkohol skúste piť z menších pohárikov a pomalšie, napríklad pri víne nesiahajte po tých obrovských, ktoré vypijete dva a už máte v sebe takmer celú fľašu.

Alkohol, drink, piť, párty, oslava
Friends Having Dinner Party www.thinkstockphotos.com
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia