Najpredávanejšou značkou osobných áut na Slovensku ostáva Škoda

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Škoda Auto
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Spoločnosť Škoda Auto Slovensko dodala zákazníkom za prvých deväť mesiacov tohto roka 13 407 vozidiel a dosiahla trhový podiel na úrovni 19,8 %.

Nárast o viac ako polovicu

V samotnom septembri si Slováci kúpili 1 380 vozidiel uvedenej značky, čo je v porovnaní s minulým rokom nárast o 56,8 %. Najpredávanejším vozidlom bol model Octavia.

Českej značke sa na Slovensku darilo aj v oblasti dodávok elektromobilov. Prvenstvo si získala predajom 314 plne elektrických modelov Enyaq a Enyaq Coupé.

Úspešný kurz domáceho trhu

„Za uplynulé tri kvartály sa nám na domácom trhu podarilo potvrdiť náš úspešný kurz. Naši obchodní partneri podávajú po celý rok vynikajúce výkony, aby našim zákazníkom čo najrýchlejšie odovzdali vozidlá, ktoré boli kvôli čipovej kríze či iným externalitám oneskorené vo výrobe,“ uviedol riaditeľ Škoda Auto Slovensko Jaroslav Hercog.

Ako dodal, dosiahnuté výsledky potvrdzujú, že sa výroba stabilizuje a dodacie lehoty sa postupne dostávajú na obvyklú úroveň.

Škoda Auto je už 30 rokov súčasťou koncernu Volkswagen. V súčasnosti zákazníkom ponúka 12 modelových radov osobných automobilov, Fabia, Rapid, Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq, Kodiaq, Enyaq, Enyaq Coupé, Slavia a Kushaq.

Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, má výrobné kapacity v Číne, na Slovensku a v Indii. Celosvetovo zamestnáva viac než 40 000 ľudí a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav Hercog
Firmy a inštitúcie ŠKODA AUTO SlovenskoVolkswagen