Basketbalistky Dobrých Anjelov získali prvé body v Eurolige

Basketbal
Zľava: Filičková z Cassovie, McCray z Good Angels a Kulcsárová z Cassovie v zápase BK SOUŽ Cassovia Košice - Good Angels Košice 5. kola basketbalovej extraligy žien. Košice, 15. október 2011. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 19. októbra (WEBNOVINY) – Basketbalistky osemnásobného slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v stredajšom stretnutí 2. kola Euroligy žien 2011/12 v základnej C-skupine nad španielskym tímom z madridskej oblasti Rivas Ecópolis presvedčivo 81:63.

V najbližšom stretnutí v najprestížnejšej ženskej klubovej súťaži na starom kontinente nastúpia „anjelky“ v stredu 26. októbra pod košmi chorvátskeho družstva Croatia Gospič.

Výsledok – streda:

Good Angels Košice – Rivas Ecópolis (Šp.) 81:63 (21:16, 22:20, 19:18, 19:9)

Zostava a body Košíc: McCrayová 20, Bojovičová 18, Vieruová 15, Kupčíková 10, Pedersenová 9 (Lawlessová 4, Jurčenková 3, Némethová 2, Pindrochová a Sverrisdóttirová po 0)

Najviac bodov Rivasu: A. Jonesová 24, Aguilarová 12, Cruzová 9

TH: 25/20 – 22/18, fauly: 23 – 14, trojky: 7 – 3

Predsavzatie zlepšiť útočnú efektivitu v porovnaní s prvým súbojom pod košmi Krakova (prehra s nízkym skóre 45:52) začali Good Angels napĺňať od úvodného hvizdu a proti španielskemu protivníkovi neustále viedli. Už v 7. min získali 8-bodový náskok, ktorý mali aj v závere I. štvrtiny – 21:13. Dvojciferný rozdiel v skóre bol prvý raz v 12. min po McCrayovej dvojke, ktorou zvýšila na 28:18. O štyri minúty neskôr viedli Košice až o 15 bodov 38:23, no zo sľubného náskoku nevyťažili viac. Do konca I. polčasu hráčky Ecópolisu znížili na 43:36.

Krátko po zmene strán svietil v 21. min na tabuli tesný stav 43:40, ale „anjelky“ najmä zásluhou dvojice McCrayová, Bojovičová zakrátko získali znova výraznejší odstup – 53:44. Parádny marš predviedli zverenky Štefana Sviteka v záverečnej štvrtine. V nej mali až 21-bodový náskok 77:56 v 37. min a dominovali pod oboma košmi. Pod vlastným košom doskočili celkovo až 28 lôpt, kým súperky o deväť menej.

Štefan Svitek (tréner Košíc): „O cennom víťazstve rozhodol kolektívny výkon mojich zvereniek, i to, že súperky sa nevedeli vyrovnať s našou zónovou obranou. Pre priaznivý vývoj stretnutia bolo tiež kľúčové, že v zlomových momentoch vždy niekto vzal zodpovednosť do svojich rúk. Dôležitosť víťazstva zvýrazňuje aj fakt, že najbližšie dva duely odohráme na súperových palubovkách – v Gospiči a Tarante.“

Miguel Méndez (tréner Rivasu): „Blahoželám Košiciam k víťazstvu. O triumfe domácich rozhodla ich lepšia kondícia, mali i viac síl, čím nás prevýšili.“

Zostávajúce stredajšie zápasy v C-skupine:

Spartak&K Moskovská oblasť (Rus.) – Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) 62:74 (12:19, 16:23, 9:16, 25:16)

Basket Lattes Montpellier (Fr.) – Frisco Brno (ČR) 80:50 (17:8, 23:10, 18:11, 22:21)