Basketbalistky Good Angels utŕžili v Jekaterinburgu debakel

Good Angels Košice -  UMMC Jekaterinburg
Zľava: Plenette Pierson z Košíc, Candace Parker a Sandrine Gruda z Ruska a Yelena Leuchanka z Košíc v zápase A skupiny 3. kola basketbalovej Euroligy žien medzi Good Angels Košice (SR) - UMMC Jekaterinburg (Rus.). Foto: SITA/Ivan Fleischer

JEKATERINBURG 5. februára (WEBNOVINY) – V jekaterinburskom Paláci športov (DIVS – Dvorec igrovych vidov sporta, pozn.) sa v súlade s predpokladmi zrodilo víťazstvo UMMC nad Good Angels Košice 83:55 (39:31) v stredajšom stretnutí základnej A-skupiny basketbalovej Euroligy žien 2013/2014.

Majsterky Slovenska v značne okyptenej zostave držali s obhajkyňami prvenstva v súťaži krok v I. polčase: viedli 4:0, v 19. min zaostávali iba 30:34.

Po zmene strán si ruský klub vybudoval dvojciferný náskok (46:34), ktorý postupom času narástol až na 20-bodový rozdiel (v 34. min 64:44); na konci bol odstup až 28-bodový.

Zverenky Maroša Kováčika majú v tabuľke bilanciu 4 víťazstvá – 4 prehry. V zostávajúcom programe v A-skupine na nich čakajú stretnutia proti talianskemu tímu Beretta Famila Schio (v Steel aréne 19. 2. o 18.00 h) a pod košmi francúzskeho družstva Tango Bourges (26. 2. o 20.00 h).

Výsledok – A-skupina – streda:

UMMC Jekaterinburg (Rus.) – Good Angels Košice (SR) 83:55 (17:14, 22:17, 17:8, 27:16)

Najviac bodov Jekaterinburgu: Grudová 16 (11 doskokov), Kobrynová 13, Taurasiová 11 (3 trojky), C. Parkerová 10

Zostava a body Košíc: Abdiová 22, Bojovičová 11, Krivačevičová 8, Hruščáková 4, Perkinsová 2 (Zietarová 6, B. Bálintová 2, Kiššová 0)

TH: 16/11 – 12/7, fauly: 17 – 22, trojky: 6 – 4

Hlas:

Daniel Jendrichovský (generálny manažér GA Košice, zdroj: web klubu): „Vydarený prvý polčas nám ukázal, aké sú možnosti tohto tímu. V zbabranej druhej polovici duelu sa naplno ukázali jeho nedostatky. Verím, že nám všetky zistenia pomôžu čo najlepšie sa pripraviť pred zostávajúcimi dvoma zápasmi skupinovej fázy, v ktorých sa chceme pobiť o víťazstvá aspoň tak, ako sme to v Jekaterinburgu predviedli v prvej dvadsaťminútovke.“