Bielorusko s Ruskom budú vo vojenských cvičeniach pokračovať, oznámil to bieloruský minister obrany

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Belarus Ukraine FILE - Belarusian Defense Minister Viktor Khrenin speaks to journalists after attending a meeting with Belarusian President Alexander Lukashenko to inspect military facilities in Luninets in Luninets, Belarus, Friday, Jan. 21, 2022. Belarus' defense minister says joint exercises with Russian troops will continue because of rising tensions in Ukraine.  Tensions
Bieloruský minister obrany Viktor Chrenin. Foto: Sergey Shelega/BelTA Pool Photo via AP, File

Bieloruský minister obrany Viktor Chrenin oznámil, že spoločné vojenské cvičenie jeho krajiny a Ruska bude pokračovať vzhľadom na rastúce napätie na Ukrajine.

V rámci cvičenia, ktoré sa malo skončiť v nedeľu, prišiel do Bieloruska veľký kontingent ruských vojakov. Prítomnosť ruskej armády v Bielorusku vyvolala obavy, že by mohla využiť územie krajiny na útok na ukrajinské hlavné mesto Kyjev.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Šéf bieloruského rezortu obrany uviedol, že prezident Bieloruska Alexander Lukašenko a jeho ruský partner Vladimir Putin sa rozhodli „pokračovať v testovaní síl reakcie“.

Chrenin ako dôvod citoval „zvýšenú vojenskú aktivitu v blízkosti vonkajších hraníc a zhoršenie situácie na Donbase“, čiže v regióne na východe Ukrajiny, ktorý kontrolujú proruskí separatisti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexander LukašenkoVladimir Putin