Blanár sa v Turecku stretol s Lavrovom, diskutovali o najpálčivejších otázkach aj o situácii na Ukrajine (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Juraj Blanár, Sergej Lavrov
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár sa v Turecku stretol s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský minister zahraničných vecí Juraj Blanár (Smer-SD) sa v sobotu stretol s jeho ruským rezortným kolegom Sergejom Lavrovom. Politici sa stretli na okraji diplomatického fóra v tureckej Antalyi. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Ruské ministerstvo zahraničia vyhlásilo, že ministri diskutovali o „najpálčivejších otázkach medzinárodnej agendy“ vrátane „situácie“ na Ukrajine. Slovenský rezort zahraničia stretnutie zatiaľ nekomentoval.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vzhľadom na to, že Západ prerušil vzťahy s Ruskom pre jeho inváziu na Ukrajinu, ktorú spustilo pred dvoma rokmi, stretnutie ministrov vyvolalo rozpaky. Blanár je jeden z mála popredných európskych predstaviteľov, ktorí sa od začiatku vojny na Ukrajine osobne stretli s predstaviteľmi Ruska.

Súčasná slovenská vláda od svojho nástupu k moci minulý rok urobila niekoľko krokov a vyhlásení, ktoré sú vnímané ako skeptické voči Ukrajine a bližšie k Moskve.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj BlanárSergej Lavrov
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR