Čas radosti sa zmenil na čas veľkého smútku. Tragédiu v Spišskom Podhradí považuje Fico za dôkaz ľudskej nedbalosti (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SPIŠSKÉ PODHRADIE: Tragická dopravná nehoda
Tragická dopravná nehoda v Spišskom Podhradí v okrese Levoča si vyžiadala okrem niekoľkých zranených aj obete. Autobus, ktorý doviezol mládež na Diecézne stretnutie tam zrazil chodcov. Pohol sa, keď z neho deti vystúpili a tlačil ich pod seba. Spišské Podhradie, 6. apríl 2024. Foto: SITA/KR PZ Prešov
Tento článok pre vás načítala AI.

Pri tragickej dopravnej nehode vyhasli životy troch mladých dievčat. Na mieste nehody v Spišskom Podhradí to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Ostatní účastníci nehody sú podľa ministra stabilizovaní, jedno dievča v nemocnici v Košiciach je vo vážnom stave a bojuje o život.

Šutaj Eštok informoval, že pri nehode bolo celkovo zranených 10 osôb. Bližšie informácie nechcel poskytnúť, vyjadril sa, že počkajú na výsledky vyšetrovania.

Dôkaz ľudskej nedbalosti

Tragédiu v Spišskom Podhradí, ktorá sa stala počas Diecézneho stretnutia mládeže, považuje predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) za ďalší dôkaz toho, aké nešťastie môže spôsobiť ľudská nedbalosť.

Ako ďalej uviedol na sociálnej sieti, o nehode hovoril s ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD), ktorý mu poskytol informácie ako o samotnej nehode, tak aj o zásahu záchranných zložiek.

„Buďme v mysli s rodinami mladých dievčat, ktoré nešťastie neprežili a držme palce raneným a lekárom, aby to zvládli,“ dodal premiér.

Čaputová je myšlienkami s rodinami

Úprimnú sústrasť pozostalým obetiam a účasť všetkým zraneným v súvislosti s tragédiou vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová.

„Je mi to nesmierne ľúto a myslím na všetkých, ktorých sa to týka,“ uviedla po odovzdaní hlasu v druhom kole prezidentských volieb Čaputová. Na sociálnej sieti zároveň doplnila, že myšlienkami je s rodinami a blízkymi, ktorých sa tragédia týka.

„Vyjadrujem im moju úprimnú sústrasť. Myslím aj na zranených, ktorí sú v starostlivosti lekárov a prajem im, aby sa čím skôr zotavili. Veľmi si želám, aby sa počet obetí tejto tragickej nehody už nezvyšoval,“ uviedla Čaputová.

Pellegrini verí, že to zvládnu

Smútok a ľútosť k tragickej dopravnej nehode v Spišskom Podhradí vyjadril aj predseda strany Hlas-sociálna demokracia a predseda parlamentu Peter Pellegrini.

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým obetí a všetkým tým, ktorí bojujú o svoj život, želám všetko dobré. Pevne verím, že to zvládnu,“ povedal Pellegrini.

O to viac ho to podľa jeho slov mrzí, že sa takáto tragická dopravná nehoda udiala počas toho, ako mladí ľudia chceli stráviť vo veľkom počte spolu peknú sobotu a venovať sa kresťanským hodnotám.

„O to viac takáto tragédia v slnečný deň ešte viac bolí,“ dodal Pellegrini.

Sústrasť vyjadril Korčok aj Šimečka

Ku kondolenciám sa pridal aj ďalší kandidát na prezidenta Ivan Korčok, ktorého tiež veľmi zasiahla tragédia.

Je mi nesmierne ľúto, že vyhasli mladé životy. Pozostalým vyjadrujem úprimnú sústrasť a zraneným želám skoré uzdravenie,“ doplnil Korčok.

Predseda hnutia Progresívne Slovensko a podpredseda parlamentu Michal Šimečka pri vyjadrení sústrasti obetiam tiež zdôraznil v statuse na sociálnej sieti, že všetkých zasiahla správa o nešťastí.

„V myšlienkach som tiež so zranenými, ktorí sú v opatere lekárov. Verím, že počet obetí tohto nešťastia sa už nebude zvyšovať,“ dodal šéf progresívcov.

Tragédia zasiahla mladých

Úprimnú sústrasť vyjadril aj predseda KDH Milan Majerský k tragédii v Spišskom Podhradí uviedol, že ho táto správa veľmi zasiahla.

„Je mi to ľúto, lebo sa táto tragédia sa stala mladým ľuďom, ktorí smerovali na radostné stretnutie mladých s novým otcom biskupom Františkom. Všetkým pozostalým a ich rodinám vyjadrujem úprimnú sústrasť, som s nimi v ich žiali. Všetkým zraneným prajem veľa síl a skoré uzdravenie,” uviedol v reakcii na tragédiu Majerský.

Spišská diecéza na sociálnej sieti napísala, že to mal byť čas radosti, ktorý sa zmenil na čas veľkého smútku.

„Otec biskup vyjadruje hlbokú ľútosť nad tragédiou, ktorá sa stala na parkovisku na Spišskej Kapitule. Vyjadrujeme smútok a blízkosť najmä rodičom a rodinám zosnulých. Toto podujatie bolo zrušené. Prosíme o modlitby,“ informujú na sociálnej sieti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokMatúš Šutaj EštokMichal ŠimečkaMilan MajerskýPeter PellegriniRobert FicoZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaKDH Kresťanskodemokratické hnutieProgresívne Slovensko (PS)Smer - SSD